Aktuálně

 

12. 03. 2021

Alžírsko: Křesťané odsouzeni ke dvěma letům odnětí svobody

 

 
Rev. Rašíd Seighir (fotografie: Facebook, Morning Star News)

(Mission Network News, Morning Star News)

 

Alžírský pastor Rašíd Seighir a bratr Núh Hamimi byli odsouzeni k vysoké pokutě a ke dvěma letům odnětí svobody. Oba se provinili tím, že „otřásli vírou“ místních muslimů, když ve svém knihkupectví nabízeli křesťanskou literaturu. O rozsudku vyneseném 27. února se dozvěděli z oznámení, které někdo podstrčil pode dveřmi do modlitebny.

 

Křesťanské knihkupectví má „problémy se zákonem“ již řadu let. V roce 2008 byl pastor Seighir obviněn z něčeho podobného, ale po odvolání byl zproštěn viny. V roce 2017 guvernér provincie nařídil uzavření knihkupectví. Toto rozhodnutí bylo v následujícím roce zrušeno, místní úřady však přesto nedovolily křesťanům obchod znovu otevřít.

 

Společenství Oratoire, které pastor Seighir vede, obdrželo koncem roku 2019 výzvu k ukončení činnosti. Podle pastora to přineslo mnoho nových příležitostí ke službě. „O společenství každý slyšel, všichni o něm mluví,“ prohlásil před časem. Pastor Seighir je přesvědčen, že by nedávné odsouzení mohlo být jakousi pomstou za předchozí úspěšné odvolání. Oba křesťané se proti samotnému usvědčení i vyměřeným trestům odvolali i tentokrát.

 

Modlete se, aby pastor Seighir i bratr Hamimi využili každou příležitost a i nadále přinášeli lidem ve svém okolí světlo evangelia, navzdory prožívaným těžkostem. Modlete se, aby Bůh zasáhl do rozhodování soudů a nejen daroval těmto křesťanům svobodu (na kterou mají podle zákona nárok), ale také umožnil obnovení činnosti společenství Oratoire a opětovné otevření knihkupectví. Pozvedejte na modlitbách všechny pronásledované alžírské křesťany a vyprošujte jim moudrost, sílu a vytrvalost, aby dokázali na tyto situace reagovat s nezdolnou vírou.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Luděk V., Liberec (22.03.2021 12:55:38)
Chvála ti Pane Ježíši, oslav se jméno tvé. "Přijď Království Tvé."

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.