Aktuálně

 

13. 03. 2021

Barma (Myanmar): Den modliteb za pokoj

 

 
Protesty v Myanmaru.

(Free Burma Rangers, BBC)

 

Od 1. února, kdy v Myanmaru (známém také jako Barma) došlo k vojenskému převratu, nepřestává tato země plnit novinové titulky. Armáda odmítla uznat výsledky listopadových voleb a převzala moc. Tisíce lidí vyšly do ulic, násilné potlačování demonstrací si již vyžádalo mnoho obětí na životech. Obyvatelé Myanmaru však navzory osobnímu riziku nepřestávají volat po návratu k demokracii.

 

Většinu obyvatel Myanmaru tvoří buddhisté, žijí zde však také početné enklávy křesťanů, zejména mezi domorodými skupinami Čjinů a Karenů. Pro příslušníky těchto skupin není násilí ničím novým; čelili mu v dobách demokraticky volených zástupců a čelí mu i nyní, po vojenském puči. Někteří křesťané se ocitli v oblastech ovládaných Čínou podporovanými povstaleckými organizacemi, které otevřeně vystupují proti evangeliu. Jindy pronásledování přichází ze strany státních institucí nebo buddhistických skupin.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Myanmaru naleznete na stránce Myanmar Country Report.

 

14. března proběhne celosvětový Den modliteb za Barmu. Obyvatelé Myanmaru, zejména příslušníci domorodých etnických skupin, vyzývají křesťany po celém světě, aby se k nim v této bouřlivé době připojili a společně se modlili za jejich zemi. A za co konkrétně bychom se měli modlit?

 

Modlete se společně s námi za diktátory potlačující demokracii. Modlete se za proměnu jejich srdcí – a pokud k ní nedojde, kéž tito lidé ztratí svou moc, aby mohli být všichni političtí vězni propuštěni na svobodu. Modlete se za zavedení demokratického zřízení, které bude brát ohled na všechny obyvatele Myanmaru. Do té doby se přimlouvejte za oběti útoků a vyprošujte zastání a pomoc všem potřebným. Kéž obyvatelé Barmy přijmou do svých životů zvěst o odpuštění a smíření – včetně diktátorů, vojáků a policistů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.