Aktuálně

 

14. 03. 2021

Indie: S pronásledováním často souhlasí i policisté

 

 
Křesťané čekají na výslech. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Evangelical Fellowship of India)

 

Pronásledování přichází k věřícím Indům z mnoha stran. Náboženské neshody mezi příbuznými nebo sousedy postupně přerůstají v násilí. Hinduističtí vůdci veřejně vystupují proti šíření evangelia v oblastech svého vlivu. I když jsou podobné případy nahlášeny na policii, ne vždy se křesťané dočkají pomoci. V mnoha případech se policisté dokonce přidají na stranu pronásledovatelů.

 

7. února ozbrojení hinduističtí radikálové narušili průběh bohoslužeb dvou společenství ve státě Madhjapradéš. Útočníci v obou případech účastníky shromáždění zbili a následně přesvědčili policisty, aby více než dvacet křesťanů zadrželi – protože podle nich „obraceli přítomné na víru, v rozporu se zákonem“.

 

Policisté byli o plánovaných útocích informováni předem a do obou vesnic dorazili s předstihem. Nepodnikli však žádné kroky, aby zabránili poškození církevních budov nebo fyzickému napadení věřících. V osadě Bhamdakčapar byl zatčen pastor Malsingh Meda a 21 členů jeho společenství. Zatčen byl také pastor Dilipsingh Vasunia v osadě Džambukheda. Oba byli propuštěni na kauci a čekají na zahájení soudního procesu.

 

21. února se místní policisté připojili k radikálům, aby společně narušili průběh modlitebního shromáždění v okrese Ambedkarnagar v Uttarpradéši. Pastorovi nadávali a pohrozili mu zatčením a uvězněním na základě obvinění z náboženských konverzí, pokud si ještě někdy dovolí uspořádat bohoslužbu.

 

O šest dní později byl zadržen jistý Prakaš Narajan s rodinou, během návštěvy jiné křesťanské rodiny v osadě Kallur v Karnátace. Několik místních vesničanů si stěžovalo na policii, že se křesťané dopouštějí náboženských konverzí. Po výslechu byli Prakaš a jeho blízcí propuštěni, museli však podepsat místopřísežné prohlášení, že během návštěvy nikoho neobraceli ke křesťanství.

 

Jedná se jen o několik málo příkladů nedávných incidentů, do kterých byla nějakým způsobem zapojena policie. Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na indické křesťany, kteří jsou pronásledováni příbuznými, sousedy i policií. Modlete se také za všechny v moci postavené – kéž si uvědomí svou odpovědnost reprezentovat všechny občany v souladu s ústavou demokratické země. Modlete se, aby křesťané v reakci na pronásledování slovy i skutky projevovali Boží lásku a milost, aby díky jejich svědectví ještě mnoho lidí uvěřilo v Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.