Aktuálně

 

18. 03. 2021

Pákistán: Mladý křesťan propuštěn na kauci

 

 
Ka’ba v Mekce

(CLAAS, World Watch Monitor, Al-Džazíra)

 

Soudce vrchního soudu v pákistánském Láhauru se rozhodl propustit na kauci mladého křesťana, který byl v roce 2018 usvědčen z rouhání (tou dobou mu bylo šestnáct let). Nabíl Masih byl obviněn poté, co údajně na Facebooku „lajkoval“ a sdílel obrázek, který byl následně označen jako neuctivý vůči Ka’bě (muslimské svatyni) v saúdskoarabské Mekce. Mladík byl odsouzen k deseti letům odnětí svobody.

 

1. března Nabílův právník uspěl s argumentací, podle které neexistují žádné důkazy, že by Nabíl nesl za příspěvek na Facebooku nějakou odpovědnost. (Příspěvek byl po Nabílově zatčení odstraněn, aby se předešlo dalším násilnostem.) Nabíl byl propuštěn na kauci, dokud nebudou vyřízeny administrativní úkony spojené s uzavřením případu, které by mělo znamenat definitivní zproštění viny.

 

Zákony proti rouhání jsou v Pákistánu často zneužívány k získání osobního prospěchu, jako nástroj osobní msty nebo jako prostředek k utlačování příslušníků náboženských menšin. I když se nakonec zjistí, že obvinění byla nepravdivá – a soud je zamítne – obvinění křesťané se opakovaně stávají terčem pouličních nepokojů.

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Pákistánu, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu, že Nabíl bude již brzy definitivně zproštěn obvinění, která proti němu byla vznesena. Modlete se za co nejrychlejší dokončení veškerého „papírování“, které s tím souvisí. Vyprošujte tomuto mladému muži a jeho rodině ochranu před pomstou lidí, kteří s jeho propuštěním nesouhlasí a před jakýmikoli dalšími formami pronásledování. Kéž jsou zmařeny veškeré plány, které mu mají způsobit újmu. Pokračujte v modlitbách za mnohé další křesťany, kteří jsou stále zadržováni v pákistánských věznicích na základě smyšlených obvinění z rouhání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.