Aktuálně

 

19. 03. 2021

Saúdská Arábie: S konvertitou ke křesťanství jsou vedeny dva soudní spory

 

 
Modlete se, aby křesťané mohli i nadále vydávat svědectví lidem, kteří hledají duchovní pravdu.

(Middle East Concern)

 

Křesťané v Saúdské Arábii prosí o modlitby za arabského konvertitu, se kterým jsou aktuálně vedeny dva soudní spory – kvůli jeho víře.

 

Křesťan, z bezpečnostních důvodů označovaný jen jako „A.“, loni o své víře otevřeně hovořil v jedné místní restauraci. Někdo ho však udal na policii a obvinil ze snahy obracet muslimy ke křesťanství. První přelíčení proběhlo 11. března, jeho výsledek v době zveřejnění této zprávy nebyl znám.

 

26. března čeká stejného křesťana ještě jedno přelíčení v samostatném procesu. Před několika lety se jeho vlastní sestra kvůli svému náboženskému přesvědčení stala terčem nevybíravého zacházení ze strany příbuzných. Křesťan „A.“ sestře a jejím dětem pomohl uprchnout ze země. Příbuzní ho následně obvinili z finančních machinací.

 

Manžel křesťanovy sestry navíc již několikrát vyhrožoval jeho manželce a synovi. Existují obavy, že pokud by křesťan „A.“ skončil ve vězení, rodina bude proti útokům švagra a dalších příbuzných bezmocná. Není to poprvé, co „A.“ skončil kvůli své víře před soudem. V minulosti již byl vězněn a dokonce i bičován.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Saúdské Arábii naleznete na stránce Saudi Arabia Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na tohoto křesťana a jeho rodinu, zatímco společně čekají na vynesení rozsudků v obou procesech. Zatímco čelí nejrůznějším výhrůžkám, vyprošujte jim Boží pokoj, sílu a nadpřirozenou ochranu. Modlete se také za jejich advokáty, kteří se připravují na přelíčení 26. března. Kéž je Bůh obdaří moudrostí a vloží jim do úst správná slova. Modlete se, aby veškerá obvinění byla zrušena a aby „A.“ mohl i nadále neohroženě hovořit o své víře s lidmi hladovícími po evangeliu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.