Aktuálně

 

20. 03. 2021

Uganda: Pastorovy příbuzné znásilněny, členům společenství vyhrožováno

 

 
Modlete se, aby Mariam a pastorovi příbuzní nepřestali vzhlížet k Bohu a hledat u něho sílu a uzdravení.

(Morning Star News)

 

Manželka Caleda Bwambale Husseina, imáma z ugandského Kasese, koncem ledna uvěřila v Krista a 6. února byla pokřtěna. O týden později to imám zjistil a začal připravovat „trest“. Když se Mariam Mbambu od křesťanského souseda dozvěděla, že se ji manžel chystá zavraždit, popadla pět dětí a utekla z domu. Útočiště nalezla v místním křesťanském společenství.

 

16. února skupina mužů hromadně znásilnila tři mladé ženy, příbuzné pastora Nelsona Waliny. Později se zjistilo, že je poslal imám. Jedna z dívek zaslechla, jak útočník říká ostatním: „Nezabíjejte je! Poslal nás jen proto, abychom církev zastrašili, má to být jen varovný signál.“

 

Poté, co Mariam nalezla útočiště v katedrále Všech svatých v Kasese, začal do kostela chodit neznámý člověk. Někteří členové společenství pojali podezření a zeptali se ho na jeho víru, odpovědi se však nedočkali. Až po nějaké době z něj vypadlo, že i jeho poslal imám, aby získal informace o společenství a jeho členech. Duchovním prozradil identitu lidí, kteří měli na svědomí znásilnění a varoval je, že imám zaplatil dalším třinácti mladíkům, aby společenství napadli.

 

Informátor byl 29. února zatčen za svůj podíl na útocích, imám však zůstal na svobodě. 10. března pastor Walina obdržel od imáma výhružnou textovou zprávu, ve které ho vyzval, aby mu Mariam s dětmi vrátil. Následovaly další výhrůžné zprávy od místních muslimů. „Dostával jsem zprávy s varováním, že budu krutě potrestán za své křesťanské aktivity a za obracení muslimů ke křesťanství,“ uvedl pastor Walina. „Potřebujeme vaše modlitby a také potřebujeme moudrost, jak imámově nedávno obrácené ženě a jejím dětem co nejlépe pomoci.“

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Ugandě naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Přimlouvejte se za vedoucí i řadové členy tohoto společenství, zatímco hledají Boží vedení v situaci, kdy jsou bezprostředně ohroženi na životech. Modlete se zejména za pastorovy rodinné příslušníky. Modlete se také za to, aby imám a všichni pachatelé skončili před soudem, kde se budou ze svých činů zodpovídat. Modlete se za děvčata, která se stala obětí znásilnění a proste, aby je Bůh uzdravil a naplnil pokojem, zatímco se vzpamatovávají z této traumatické zkušenosti. Vyprošujte všem těmto ugandským křesťanům bezpečí a nadpřirozenou ochranu Nejvyššího Boha, zatímco budou i nadále vydávat svědectví o jeho vítězné moci a zachraňující milosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Luděk V., Liberec (22.03.2021 12:37:38)
Chválím tě Pane Ježíši a vyvyšuji tvoje jméno nad touhle situací. "Přijď Království Tvé."

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.