Aktuálně

 

27. 03. 2021

Írán: Křesťanští manželé očekávají každým dnem výzvu k nástupu do vězení

 

 
Sára Admadi a Homájún Zhave (Fotografie: Article 18)

(Middle East Concern, Article18, International Christian Concern)

 

Íránští věřící prosí o modlitby za dva místní konvertity ke křesťanství.

 

Dvaašedesátiletý Homájún Zhave a jeho žena Sára Admadi (42) každým dnem očekávají výzvu k nástupu do výkonu trestu, který jim byl vyměřen kvůli zapojení do aktivit domácího společenství.

 

Oba manželé byli zadrženi příslušníky tajné policie v červnu 2019, během dovolené trávené s přáteli. Zatímco přátelé byli po výslechu propuštěni, Homájún a Sára byli zajištěni a nakonec posláni do nechvalně proslulé věznice Evin v Teheránu. Homájún, který trpí Parkinsonovou chorobou v pokročilém stádiu, byl propuštěn přibližně po měsíci. Sára strávila ve vazbě déle než dva měsíce, část z toho na samotce, dozorci ji dokonce psychicky týrali.

 

V listopadu 2020 byl Homájún odsouzen ke dvěma letům odnětí svobody. Sára měla za mřížemi původně strávit jedenáct let, proti rozsudku se však odvolala a trest jí byl zkrácen na osm let. 14. března byl případ předán instituci, která má na starosti provádění výkonů rozhodnutí, což znamená, že křesťané mohou očekávat výzvu k nástupu do vězení doslova každým dnem. Právní zástupce nicméně trvá na tom, že se manželé nepodíleli na žádných aktivitách ohrožujících státní bezpečnost; jediným jejich „zločinem“ je členství v domácí církvi.

 

Další informace o problémech, se kterými se Kristovi služebníci v Íránu potýkají, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh Homájúna i Sáru v tomto nelehkém období posiloval, povzbuzoval a chránil. Vyprošujte Homájúnovi fyzické uzdravení, aby dokázal snést vyměřený trest. Modlete se také za Sáru a její zotavení z psychického týrání, kterému byla ve vězení vystavena. Modlete se za představitele íránského režimu. Kéž Bůh mocně jedná v jejich srdcích, aby přestali pronásledovat křesťany pokojně praktikující svou víru. Kéž se smiluje nad svými věrnými služebníky, Homájúnem a Sárou, a kéž způsobí, aby jejich obvinění byla zrušena.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.