Aktuálně

 

02. 04. 2021

Indie: Pastorova manželka vysvobozena z nevěstince, do kterého byla prodána

 

 

(kontakty PAOC [Pentecostal Assemblies of Canada])

 

Pastor Ramdraš s manželkou Sunitou od roku 2001 slouží v malém křesťanském společenství. Za ty roky se již mnohokrát setkali s výhrůžkami ze strany místních obyvatel. 21. února za Sunitou přišel jeden vesničan a požádal ji, zda by se s ním šla pomodlit za nemocného. Sunita bezelstně souhlasila, s mužem odešla – a už se nevrátila.

 

Pastor se po chvíli vypravil ženu hledat, veškeré pátrání však bylo marné. Obrátil se proto na policii, kde se však setkal s odmítnutím. Policisté se případem začali zabývat až poté, co místní křesťané (spolupracující s partnerskou organizací Hlasu mučedníků) pastorovi pomohli sepsat oficiální zprávu.

 

Nakonec vyšetřovatelé zjistili, že únosci Sunitu prodali obchodníkům s bílým masem. Od nich se dostala do nevěstince v Rádžasthánu, vzdáleném více než 1400 kilometrů. Křesťané se za Sunitu začali modlit – a přibližně po měsíci ji policisté vypátrali a vysvobodili.

 

Únosci byli zatčeni a Sunita umístěna do azylového domu, kde v současné době žije s manželem a dětmi. Za vysvobození a opětovné shledání s rodinou je vděčná, ale stále se uzdravuje z traumat, kterými si prošla.

 

Greg Musselman o Sunitě nedávno hovořil s Emmou Dipperovou, zakladatelkou a ředitelkou Gender and Religious Freedom (Genderová a náboženská svoboda) – respektované organizace, se kterou Hlas mučedníků dlouhodobě spolupracuje. Rozhovor naleznete na stránce VOMCanada.com/sunita (v angličtině).

 

Vzdejte Bohu díky za vysvobození této křesťanky a její opětovné shledání s rodinou. Modlete se za Sunitino úplné uzdravení ze všech prožitých traumat. Pamatujte na modlitbách také na jejího manžela, pastora Ramdraše, a na jejich děti, kterým začíná docházet, co se vlastně stalo. Kéž tato rodina Božích služebníků nalezne u Boha i u jeho dětí útěchu, pomoc, naději, odvahu a ochranu, aby společně mohli i nadále zprostředkovávat lásku Pána Ježíše lidem ve svém okolí – včetně pronásledovatelů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.