Aktuálně

 

03. 04. 2021

Indonésie: Sebevražedný útok na Květnou neděli

 

 
Katedrála Nejsvětějšího Srdce stojí v Makassaru již od roku 1900. (Fotografie: Wikipedia / Tropen Museum [cc])

(Release International, Jakarta Post, CTV)

 

V katedrále Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Makassaru na ostrově Sulawesi na Květnou neděli (29. března) právě skončila jedna mše a vše se připravovalo na další, když se prostorem rozlehl ohlušující zvuk exploze. Novomanželé hlásící se ke skupině Džamá Anšarut Daula (organizace s vazbami na Islámský stát) odpálili nálož, přičemž sami zemřeli a nejméně dvaceti lidem způsobili zranění.

 

Atentátníci přijeli ke katedrále na motocyklu a chtěli vejít dovnitř, u brány je však zastavili příslušníci ochranky. Když bylo zřejmé, že se blíž k budově nedostanou, odpálili podomácku vyrobenou bombu z tlakového hrnce, přičemž sami přišli o život, zranili ochranku a účastníky bohoslužeb, kteří tou dobou odcházeli z první bohoslužby a přicházeli na další. Pokud by se jim podařilo proniknout do katedrály, následky by byly mnohem horší.

 

Podle pondělních zpráv bylo hospitalizováno 15 osob, dva z nich byli s popáleninami přijati na jednotku intenzivní péče. Muž, který nálož odpálil, po sobě údajně zanechal vzkaz, ve kterém uvedl, že je připraven zemřít mučednickou smrtí. Společně s partnerkou patřili ke skupině radikálních studentů islámu, kterou navštěvovalo ještě devět dalších lidí. V souvislosti s útokem byli všichni zadrženi.

 

Teroristé po celém světě si často ke svým útokům záměrně vybírají období křesťanských oslav, jako jsou Velikonoce a Vánoce. V roce 2019 se pozornost celého světa upnula na Srí Lanku, když zde příslušníci jiné radikální islámské skupiny zaútočili na trojici kostelů. O život tehdy přišlo více než 250 lidí. O tři roky dříve si útok na velikonoční shromáždění pod širým nebem v pákistánském Láhauru vyžádal téměř 70 obětí.

 

Vyprošujte v tomto velikonočním období křesťanům po celém světě Boží pokoj a ochranu, zatímco si připomínají Kristovu smrt a zmrtvýchvstání, ve které nalezli naději a nové duchovní narození – zejména v oblastech tradičně nepřátelských vůči evangeliu. Kéž je těžkosti neodradí od odvážného a věrného následování Ježíše – s vědomím, že Bůh odmění ty, kdo ho horlivě hledají. Modlete se konkrétně i za indonéské křesťany, kteří utrpěli zranění nebo šok při tomto posledním útoku. Modlete se, aby je Bůh uzdravoval a po celou dobu rekonvalescence také nadpřirozeně utěšoval.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.