Aktuálně

 

10. 04. 2021

Eritrea: 35 nově zatčených

 

 
Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků hovořil o nedávných případech zatýkání s Andrewem Boydem.

(Release International)

 

V posledních měsících jsme vám s radostí přinášeli dobré zprávy o propouštění desítek křesťanů z eritrejských věznic. Naděje, že by se mohlo jednat o projev změny postoje represivního režimu, však vzaly za své. Koncem března bylo zatčeno dalších 35 věřících – za to, že uspořádali modlitební setkání.

 

Při vojenské razii na modlitebním shromáždění v hlavním městě Asmaře bylo zadrženo 23 žen, všechny byly následně převezeny do věznice Mai Sarawa. Dalších 12 křesťanů bylo zadrženo na setkání členů domácího společenství v přístavním městě Assabu (nedaleko hranice s Džibutskem) a převezeno do místní věznice. Předmětem obav jsou zejména tito křesťané z Assabu, neboť tamější věznice je nechvalně proslulá krutými podmínkami.

 

Eritrejští občané jsou opakovaně vybízeni, aby aktivně oznamovali jakékoli ‚nepatřičnosti‘, které ve svém okolí zaregistrují. Existuje podezření, že nahlas pronášené modlitby nebo zpěv mohly vzbudit pozornost sousedů, kteří shromáždění nahlásili vojákům. Greg Musselman hovořil o těchto zatím posledních případech zatýkání s Andrewem Boydem z Release International. Rozhovor (v angličtině) můžete shlédnout na adrese VOMCanada.com/ri-eritrea.

 

Modlete se za konečné vítězství spravedlnosti, aby tito nedávno uvěznění křesťané mohli být brzy propuštěni. Zatímco čekají na propuštění, kéž zůstanou pevně stát ve víře a naleznou útěchu v přítomnosti Božího svatého Ducha. Nezapomínejte se modlit také za mnohé další křesťany, kteří jsou zadržováni v eritrejských věznicích již řadu let – bez obvinění a bez možnosti právního zastoupení. Modlete se za jejich nadpřirozené vysvobození. Vyprošujte těmto dlouhodobě trpícím lidem citovou, duševní, fyzickou i duchovní sílu. Kéž nacházejí povzbuzení ve vědomí, že se za ně přimlouvají křesťané po celém světě – a co je nejdůležitější, také sám náš Pán Ježíš.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.