Aktuálně

 

16. 04. 2021

Srí Lanka: Vyhrožování a výslechy křesťanských vedoucích

 

 
Přidejte se v modlitbách ke srílanským křesťanům, kteří touží věrně chválit Boha.

(NCEASL)

 

Křesťanská společenství na Srí Lance se často stávají terčem pronásledování – ať již ze strany řadových obyvatel, náboženských (buddhistických) vůdců nebo úřadů. Informace o několika konkrétních incidentech z poslední doby naleznete na stránce Sri Lanka Country Report. V této zprávě uvádíme další tři případy z poloviny března názorně ilustrující těžkosti, se kterými se věřící v této zemi opakovaně setkávají.

 

1. 14. března pastora společenství Assemblies of God ve městě Padukka cestou k modlitebně zastavila skupina vesničanů. Vyzvali ho, aby opustil osadu – kterou sami považují za „buddhistickou“ – a vyslovili se proti pořádání bohoslužeb v oblasti.

 

Pastor nahlásil incident na policii, načež byli zástupci obou táborů předvoláni na stanici k výslechu. Výpovědi buddhistických vesničanů obsahovaly celou řadu nepravd. Vyslýchající policista nakonec prohlásil, že nemá pravomoc činnost společenství zakázat. Když se navíc dozvěděl, že se jedná o úředně schválené společenství, vyzval vesničany, aby pastora přestali obtěžovat. Současně však policisté požádali křesťany, aby dočasně pozastavili činnost a předešli tak hrozící eskalaci konfliktu.

 

2. Vedoucí společenství Calvary Church v patnáct kilometrů vzdáleném městě Ranala obdržela 15. března telefonát z místní policejní stanice. Policista křesťanku informoval, že na ni bylo podáno několik stížností a vyzval ji, aby ukončila veškeré náboženské aktivity v oblasti. Pokud nezíská povolení od soudu, ať pořádá bohoslužby jinde, dodal policista.

 

3. O tři dny později, 18. března, policisté z útvaru pro vyšetřování zločinů navštívili matku křesťanky, která vede jiné společenství Calvary Church – ve městě Padukka. Položili jí několik otázek týkajících se jejího náboženského života a poté ji požádali o kontakt na dceru a jejího manžela. Nakonec jí ukázali WhatsApp zprávu informující o akci v Ranala. Zpráva obsahovala jméno a adresu její dcery. Nakonec však policisté odešli, aniž by podnikli jakékoli další kroky.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval a povzbuzoval křesťany po celé Srí Lance. Kéž si použije jejich zápal pro šíření evangelia a osobní svědectví, ze kterého bude vyzařovat jeho světlo a přivede duchovně ztracené Srílančany k jeho Synu Ježíši, „světlu světa“. Vyprošujte Boží moudrost zmíněným třem církevním vedoucím, kteří čelí tlaku úřadů i nepřátelsky naladěných místních obyvatel. Kéž zůstanou pevní ve víře. Kéž svými životy, slovy i skutky ztělesňují Boží lásku a kéž vytrvají v modlitbě. Nezapomínejte se přimlouvat také za spásu jejich pronásledovatelů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.