Aktuálně

 

17. 04. 2021

Pákistán: Dvě křesťanské ošetřovatelky obviněny z rouhání

 

 
Maryam Lal a Náviš Arúdž s policisty. (Fotografie: Morning Star News)

(CLAAS, International Christian Concern, Morning Star News)

 

9. dubna vrchní sestra ve státní nemocnici v pákistánském Faisalábádu nařídila dvěma svým podřízeným, Maryam Lal a Náviš Arúdž, aby vyčistily stěny uvnitř budovy, konkrétně z nich odstranily nejrůznější dekorace a samolepky. Když křesťanky svěřenou práci dokončily, vrchní sestra je nařkla ze znesvěcení obrázků, které obsahovaly verše z Koránu. Obě ženy byly následně oficiálně obviněny z rouhání vůči islámu.

 

Ruchsana (vrchní sestra, která jim práci přidělila) údajně viděla, jak Náviš na jednu samolepku s verši nejprve něco načmárala a teprve poté ji strhla a podala Maryam. Podle dostupných informací Ruchsana s Maryam nevycházela dobře a celou situaci záměrně vyprovokovala.

 

Další zaměstnanec nemocnice, Muhammad Wagas, podle vlastních slov viděl, jak Maryam vyzvala Náviš, aby jednu podobnou nálepku s náboženskou tématikou roztrhla a Náviš ji uposlechla. Muhammad Wagas je požádal, aby své počínání vysvětlily, načež mu měly odseknout: „A ty jsi kdo, že se tak vyptáváš?“ Nato p. Wagas zaútočil na Maryam nožem, řízl ji do ruky a Maryam z nemocnice utekla.

 

Dr. Mirza Muhammad Ali vyslechl zaměstnance a následně poté podal stížnost na policii. Stížnost vyvolala bouřlivou reakci a srocený dav se před nemocnicí dožadoval smrti obou sester. Naštěstí na místo dorazil početný policejní oddíl; policisté odvezli obě ženy do vazby a pravděpodobně jim tak zachránili život.

 

Nepravdivá obvinění z rouhání jsou v Pákistánu velmi rozšířená. Motivací často bývá osobní msta, obchodní spory nebo náboženská nenávist. Místní obyvatelé jsou vůči obviněním velmi citliví a podobné případy často končí pouličním násilím a rozsáhlými demonstracemi.

 

Další informace a zprávy o nelehkých situacích, ve kterých se pákistánští křesťané ocitají, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Vyprošujte Maryam a Náviš spravedlnost a milosrdenství. Modlete se, aby si autoři smyšlených obvinění uvědomili pomýlenost svého počínání. Kéž Bůh obdaří obviněné sestry v Kristu potřebnou silou, aby vytrvaly ve víře a dokázaly snést zkoušky, kterými musejí procházet. Vyprošujte jim také další příležitosti ke službě. Kéž mohou žalobcům, dozorcům i spoluvězňům vydávat odvážné svědectví o Kristově lásce a milosti, aby v něj ještě mnozí uvěřili.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Tereza F., severní Čechy (28.04.2021 18:15:32)
Ať Bůh chrání obě sestry. Vyprošujme jim radost a pokoj do situace všech Pákistánských křesťanů!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.