Aktuálně

 

22. 04. 2021

Uganda: Příbuzní způsobili křesťance vážná zranění kvůli její víře

 

 
Salimati Naibira se zotavuje ze zranění. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Matka sedmi dětí z východní Ugandy utrpěla vážná zranění a následně byla přinucena uprchnout z domova. Manžel a další muslimští příbuzní ji o velikonoční neděli napadli, protože se obrátila ke křesťanství.

 

Sedmatřicetiletá Salimati Naibira uvěřila v Krista poté, co byla zázračně uzdravena. Cestou na bohoslužbu o velikonoční neděli potkala švagra, který se jí zeptal, kam má namířeno. Salimati mu řekla, že jde navštívit kamarádku, nicméně již v tu chvíli měla dojem, že jí nevěří. V průběhu bohoslužby vyhlédla z okna a spatřila, jak se k budově blíží manžel v doprododu dalších příbuzných a všichni provolávají „Alláhu Akbar“. Členové společenství uprchli do bezpečí, a přestože se několik duchovních snažilo Salimati chránit, útočníci je přemohli a ženu naložili do dodávky.

 

Odvezli ji do lesa, kde ji zmlátili a několikrát sekli mečem. Odpoledne zraněnou křesťanku našel kolemjdoucí pastevec a odvezl ji na ošetřovnu. 8. dubna ji ze zdravotnického zařízení vyzvedl křesťanský známý a podle posledních zpráv se na neznámém místě zotavuje ze zranění na obličeji, stehně a zádech.

 

Přestože v Ugandě žije jedna z nejpočetnějších křesťanských komunit v Africe, šíří se zde také vliv islamistů. Hlavním terčem stále rostoucího počtu případů pronásledování se stávají lidé, kteří opustili svou muslimskou víru.

 

Více informací o pronásledování v Ugandě naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Salimati, která nyní potřebuje Boží dotek, který ji uzdraví na těle i na duši. Modlete se, aby se mohla opět bezpečně shledat se svými sedmi dětmi a aby Bůh její milované do té doby chránil a utěšoval. Kéž ji nikdy neopouští odvaha potřebná k zachování nově nalezené víry, kéž zůstane pevně stát na jeho věčných zaslíbeních a kéž její láska ke Kristu v tomto období soužení ještě vzroste. Kéž také Boží Duch mocně jedná v srdcích jejího manžela a dalších příbuzných, kteří měli útok na svědomí, aby i oni ve svých životech osobně prožili Ježíšovu lásku a proměňující moc.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.