Aktuálně

 

30. 04. 2021

Alžírsko: Křesťanovi se nevyhýbá pronásledování ani v exilu

 

 
Slimane Bouhafs (fotografie: World Watch Monitor)

(International Christian Concern, Church in Chains, Morning Star News)

 

V roce 2016 byl alžírský křesťan Slimane Bouhafs zatčen a odsouzen k pěti letům odnětí svobody za údajné rouhání, kterého se měl dopustit ve facebookovém statusu. Následovalo několik odvolání, po kterých byl vyměřený trest nakonec zkrácen a v dubnu 2018 byl Slimane propuštěn na svobodu.

 

Propuštěním však pronásledování neskončilo a přinutilo křesťana odejít do Tuniska, kde získal status uprchlíka, dokud mu nebude udělen azyl v jiné zemi. Jeho žena je muslimka a se třemi dospělými dětmi zůstala v Alžírsku. S rodinou se několikrát setkal, než byly hranice definitivně uzavřeny kvůli pandemii.

 

Záhy však zjistil, že před pronásledováním není uchráněn ani v Tunisku a víra pro něj stále znamená komplikace. Před časem ho napadla trojice mužů a Slimane se vypravil incident nahlásit na policii. Jakmile však policisté zjistili, že jednají s křesťanem, začali ho urážet a chovat se k němu neuctivě. Slimane nakonec ze stanice odešel, aniž by policisté napadení zaprotokolovali. „Zacházejí tady se mnou stejně jako v mé rodné zemi,“ posteskl si.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Alžírsku, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Modlete se za Slimaneho, který je stále vystaven pronásledování, zatímco nepřestává hledat bezpečné místo, které by mohl nazývat svým domovem. Kéž je jeho vytrvalost a víra svědecvím lidem v jeho okolí, včetně manželky a dětí, a kéž ještě mnozí další přijmou Ježíše jako svého Spasitele a Pána. Pozvedejte na modlitbách všechny bratry a sestry v Kristu v severní Africe. Vyprošujte jim sílu, povzbuzení ve víře a také radost, kterou budou prožívat bez ohledu na okolnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.