Aktuálně

 

01. 05. 2021

Čína: Razie ve společenstvích, kterým byla zakázána činnost

 

 
Policisté kontrolují doklady všech účastníků shromáždění. (Fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, Pray for Early Rain Covenant Church)

 

V květnu 2019 úřady v čínském Sia-menu informovaly zástupce společenství Sün-s’-ting o plánovaném zákazu činnosti, ke kterému nakonec skutečně došlo. Řadovým členům bylo vyhrožováno ztrátou zaměstnání, pokud nařízení neuposlechnou. 19. května se odehrála razie v průběhu bohoslužby, do které se zapojilo několik desítek mužů v uniformách, včetně příslušníků speciálních jednotek. V následujících dnech na místě nepřetržitě hlídkovali policisté, aby zajistili, že se nikdo nedostane dovnitř.

 

Policejní akce však členy společenství nezlomila a i nadále se scházeli v soukromých bytech a v pronajatých prostorách, přestože je při tom policisté několikrát přistihli. 17. dubna proběhla další razie v hotelu Pacific Rim, opět v průběhu bohoslužby. Více než 100 křesťanů bylo zadržováno v jedné místnosti a všichni byli před propuštěním vyslechnuti, legitimováni a vyfotografováni.

 

S pronásledováním se opakovaně potýká také hnutí ‚Časný déšť‘ (Early Rain Covenant Church). Kampaň vedená proti této křesťanské skupině byla zahájena v prosinci 2018 a pastor Wang I byl následně odsouzen k devíti letům odnětí svobody. Navzdory oficiálnímu zákazu činnosti křesťané i nadále pokračují ve službě, přestože kvůli tomu neustále mají nějaké problémy. Na zaměstnavatele je vyvíjen tlak, aby je propustili, některým členům byla vypovězena nájemní smlouva, v několika případech došlo k přerušení dodávek vody a energií.

 

Mnoho rodin se snaží vzdělávat své děti mimo systém veřejného školství, ve snaze vyhnout se komunistické indoktrinaci. 21. dubna policisté uskutečnili razii na jednom takovém vyučování, při které zadrželi 12 dětí a čtyři dospělé. Následně odmítli poskytnout rodičům informace o zadržovaných dětech, přestože je o to prosili. Všech šestnáct zadržených osob bylo nakonec propuštěno v devět hodin večer.

 

Kromě nich byli zatčeni ještě další tři křesťané žijící ve stejné čtvrti. V době psaní této zprávy byli stále zadržováni. Jejich zatčení nebylo nijak zdůvodněno.

 

Pozvedejte i nadále na modlitbách křesťany po celé Číně, kteří kvůli své víře v Krista čelí neustálému pronásledování. Modlete se, aby Bůh obdařil milostí vedoucí představitele obou zmíněných společenství, zatímco hledají způsoby, jak co nejlepším způsobem naplnit své poslání a nejen se postarat o potřeby svých členů, ale také zprostředkovat zvěst evangelia lidem v okolí. Pamatujte na modlitbách také na pastora Wang I, který stále zůstává za mřížemi. Proste nebeského Otce, aby ho i nadále posiloval, naplňoval nadějí a odvahou a zprostředkovával mu nové příležitosti k šíření víry.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.