Aktuálně

 

06. 05. 2021

Laos: Zadržovaný pastor je naživu; nedávno byl propuštěn na svobodu

 

 
Pastor Sithong na svatební oslavě v roce 2018. (Fotografie: Radio Free Asia)

(Barnabas Fund, Mission Network News)

 

15. března 2020 byl pastor Sithong Theppavong z laoské provincie Savannakhet místními úřady naposledy vyzván, aby ukončil službu – konkrétně měl přestal pořádat bohoslužby ve svém malém společenství. Poté co odmítl, byl bez obvinění uvězněn. Letos na jaře se mezi lidmi obeznámenými se situací začaly šířit obavy, že by už mohl být po smrti. Nikdo nevěděl, kde vlastně nakonec skončil.

 

Po více než roce od zatčení se však pastor Sithong konečně dočkal soudu. Vyslechl si obvinění z „narušování veřejného pořádku“, kterého se měl dopouštět pořádáním bohoslužeb bez povolení. 6. dubna 2021 byl usvědčen a odsouzen k ročnímu odnětí svobody. Také mu byla vyměřena pokuta, v přepočtu více než 9 tisíc korun. S přihlédnutím ke skutečnosti, že již za mřížemi strávil delší dobu než rok, soudce rozhodl, že si vyměřený trest odpykal celý a propustil ho.

 

V reakci na propuštění jeden laoský křesťan poznamenal: „Modlíme se za pastora Sithonga již déle než rok. Máme velikou radost ze zprávy, že je naživu… Ve vězení byl nemocný a slabý, ale nyní je nesmírně šťastný, že bude moci opět sloužit Bohu.“

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že pastor Sithong pobyt ve vězení přežil, že byl propuštěn a znovu se shledal s rodinou. Modlete se za jeho úplné uzdravení, na těle i na duchu, zatímco se opět zapojuje do normálního života. Proste, aby Bůh tomuto věrnému bratru i nadále poskytoval příležitosti ke službě, aby jej duchovně vyzbrojoval a posiloval k soucitnému a účinnému oslovování obyvatel Laosu poselstvím evangelia.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.