Aktuálně

 

08. 05. 2021

Pákistán: Křesťan se při mučení doznal k rouhání

 

 
Salamat hovoří se svou matkou a advokátkou. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

13. února byli Harún Ajub Masih a jeho přítel Salamat Manša Masih obviněni z rouhání. Oba křesťané se provinili tím, že v městském parku v pákistánském Láhauru četli nahlas Bibli a poté ještě nabídli křesťanskou knihu kolemjdoucímu muslimovi, který je oslovil. Harún uprchl a s celou rodinou se skrývá, Salamat byl zatčen.

 

Salamat strávil za mřížemi dva měsíce a po celou dobu byl fyzicky i psychicky týrán. Až do přelíčení, které proběhlo 16. dubna, neviděl nikoho z rodiny. O týden později s ním jeho blízcí konečně mohli také mluvit. Během návštěvy se dozvěděli, že mu bylo opakovaně vyhrožováno zabitím a že nakonec podlehl krutému mučení, přiznal se k rouhání a prozradil dozorcům jména několika křesťanů, se kterými studoval Bibli. (Policisté se od něj také snažili zjistit, kde se aktuálně nachází Harún.)

 

Salamatova advokátka nedokázala přesvědčit soudce ani policejní velitele, že ve vězení došlo k případům závažného porušení zákona. Stále usiluje o propuštění Salamata na kauci, šance na úspěch jsou však zřejmě mizivé.

 

Více informací o problémech, se kterými se pákistánští křesťané potýkají, naleznete na stránce Pakistani Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Salamata, který je kvůli své víře v Ježíše Krista vystaven fyzickému i psychickému týrání. Modlete se, aby ho Bůh ochraňoval. Kéž ho také zahrnuje milostí a silou, kterou potřebuje, aby překonal toto období utrpení. Modlete se, aby neustále zakoušel přítomnost svatého Ducha, skrze kterou se ještě prohloubí jeho vztah s Pánem Ježíšem. Modlete se, aby dokázal využít každou příležitost ke službě spoluvězňům i dozorcům, kteří ho mučili. Vyprošujte také nadpřirozenou ochranu Harúnovi. Kéž v situacích obou křesťanů nakonec zvítězí Boží spravedlnost a pravda.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.