Aktuálně

 

09. 05. 2021

Pákistán: Křesťanskému teenagerovi propuštěnému na kauci je vyhrožováno zabitím

 

 
Nabíl Masih (Fotografie: Church in Chains

(Church in Chains)

 

1. března advokát Nabíla Masiha uspěl s argumentací, podle které neexistují žádné důkazy, že by se tento křesťanský teenager dopustil rouhání, a tak byl 18. března propuštěn na kauci. Následně byl převezen na blíže neurčené místo, aby byl ochráněn před davy radikálů dožadujícími se jeho smrti.

 

Předpokládalo se, že Nabílův případ skončí definitivním zproštěním viny, jen co se dokončí související administrativní úkony. Soud však pracuje pomalu a situace je stále nebezpečnější. 22. března právníci požádali, zda by závěrečná slyšení mohla z bezpečnostních důvodů proběhnout bez Nabílovy osobní účasti. Soudce jim však nevyhověl a naopak nařídil přeložení případu k soudu, který se nachází nedaleko Nabílova bydliště, kde je nebezpečí největší. Odvolání proti tomuto rozhodnutí nebylo úspěšné.

 

Advokáti také požadovali přidělení policejní ochrany kvůli četným hrozbám, kterým je mladý křesťan vystaven. Organizace British Pakistani Christian Association pomáhá Nabílovi a jeho rodině financovat právníky, ochranku i běžné výdaje. Také budou všem pořizovat neprůstřelné vesty.

 

Modlete se, aby soudy jednaly rychle a spravedlivě a aby se tento křesťanský mladík dočkal úplného zproštění viny. Modlete se, aby Bůh naplňoval Nabíla a jeho rodinu odvahou a pokojem. Modlete se za přijetí adekvátních bezpečnostních opatření k zajištění ochrany před jakoukoli další újmou a obtěžováním. Kéž se v životě tohoto bratra navzdory jeho mládí projevuje Kristův charakter a kéž je svědectvím pro mnohé lidi ve svém okolí. Proste, aby v jejich srdcích po celou dobu působil Duch svatý, aby se ve víře obrátili ke Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.