Aktuálně

 

20. 05. 2021

Uganda: Pastor zavražděn poté, co přivedl několik muslimů ke Kristu

 

 
Vyprošujte Božímu lidu v Ugandě odvahu, moudrost a bezpečí, navzdory veškerému protivenství.

(Morning Star News)

 

Pastor Thomas Chikooma sloužil v nezávislém letničním společenství v ugandské osadě Ngalwe. Místní muslimové ho nedávno pozvali na náboženskou rozpravu pod širým nebem ve městě Pallisa. Pastor nejprve přednesl svou obhajobu křesťanství a následně se mu dostalo výsady vést 14 lidí k víře v Krista, včetně šesti muslimů.

 

Ke konci shromáždění však rozlícení muslimové začali skandovat islamistické slogany a pastor Thomas se synem museli urychleně opustit scénu. Okamžitě za nimi vyrazilo několik muslimů na dvou motocyklech a po cestě je předjeli. Když se pastor se synem blížili k domovu, viděli, jak jejich pronásledovatelé stojí na křižovatce a čekají na ně. Pastor Thomas vytušil, co mají v úmyslu, požádal syna, aby se držel zpátky a sám se vypravil směrem k nim. Diskuse brzy přešla do nepřátelského tónu a jeden z mužů pastora udeřil. Chlapec na nic nečekal, přes pole utíkal domů pro pomoc a za chvíli se vrátil s matkou a několika sousedy. Nakonec otce našli. Útočníci mu sťali hlavu, ze které ještě vyřízli jazyk.

 

Příbuzní a přátelé byli násilnou vraždou šokováni. Thomas měl jedenáct dětí a po celé východní Ugandě založil padesát křesťanských společenství. Jedná se přitom jen o jeden z mnoha případů pronásledování, které mají příslušníci muslimské většiny v Ugandě na svědomí. Někteří z nich se hlásí k radikální islámské ideologii.

 

Více informací o potížích, kterým jsou křesťané v Ugandě vystaveni, naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Pozvedejte ve svých modlitbách Jessicu, manželku pastora Thomase, a také jejich děti, zatímco se všichni vzpamatovávají z tragické ztráty. Kéž Bůh naplní veškeré jejich současné i budoucí potřeby. Kéž je utěšuje, posiluje, ochraňuje a naplňuje odvahou. Modlete se, aby společně s dalšími ugandskými křesťany i nadále vydávali živé svědectví na místech, kde žijí, a aby projevovali Boží lásku a milost svým muslimským sousedům – včetně pachatelů tohoto zločinu. Modlete se také za všech 14 lidí, kteří toho večera složili svou víru v Ježíše a záhy zjistili, jakou cenu může jeho následování znamenat. Vyprošujte jim povzbuzení, aby zůstali Kristu věrní a také se modlete, aby našli někoho, kdo jim navzdory veškerému protivenství pomůže v nově nalezené víře růst.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (22.05.2021 08:25:53)
Pane posilni všechny křesťany v Ugandě a sešli jim svou ochranu

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.