Aktuálně

 

22. 05. 2021

Indonésie: Čtyři křesťané zavražděni

 

 
Ilustrační fotografie: Open Doors

(Open Doors, UCA News, International Christian Concern)

 

Menší uskupení radikálů s vazbami na Islámský stát, známé jako The East Indonesia Mujahideen (Mudžáhidové z východní Indonésie) je nechvalně proslulé svými násilnými akcemi. Stejná skupina měla na svědomí také útok loni v listopadu, při kterém přišli o život čtyři křesťané. A tak když obyvatelé osady Kalimago 11. května zaregistrovali přítomnost pěti členů skupiny, zcela pochopitelně je naplnily obavy.

 

Při pátrání po radikálech příslušníci speciální operační skupiny pročesali celou oblast a nakonec nalezli těla čtyř křesťanských rolníků, kteří pracovali na kávové plantáži. Pátému se podařilo uprchnout. Ve výpovědi uvedl, že jednoho z útočníků poznal – „Katar“ je hledaným členem zmíněné teroristické skupiny.

 

Všichni čtyři zavraždění, ve zprávách označovaní jen svými iniciálami (S. S., M. S., L. L. a P. P.) byli muži, ve věku 42 až 61 let. Zprávy se v podrobnostech liší, nicméně je evidentní, že tento zatím poslední útok byl velmi brutální. Nejméně jednoho muže sťali, další měli sečné rány na krku. Konkrétní motiv útoku není znám. Patrně měl křesťanské vesničany zastrašit.

 

13. května bylo na stránkách kanadského Hlasu mučedníků zveřejněno video Closer to the Fire (Blíže ohni). Podívejte se na něj a připojte se k nám v modlitbách za indonéské bratry a sestry v Kristu.

 

Pozvedejte na modlitbách příbuzné a přátele obětí tohoto brutálního útoku, stejně jako jejich kolegu, který útok přežil a zotavuje se z traumatu. Navzdory intenzivnímu pronásledování, ke kterému dochází po celém ostrově Sulawesi (Celebesu), kéž srdce i mysli ohrožených křesťanů a všech místních obyvatel naplní Boží pokoj. Modlete se za ukončení vlny násilností páchaných příslušníky této teroristické skupiny a také za předvedení pachatelů před soud. Modlete se, aby se radikálové – podobně jako apoštol Pavel – odvrátili od násilí a poznali zmvrtvýchvstalého Spasitele Ježíše, který je v Božím slově uctivě označován jako „Král králů“ a „Pán pánů“.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.