Aktuálně

 

27. 05. 2021

Burkina Faso: Radikálové zavraždili patnáct účastníků křestního shromáždění

 

 
Modlete se, aby místní věřící nalezli pokoj v Kristu. (Fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Mission Network News, North Africa Journal, Reuters, International Christian Concern)

 

Neznámí útočníci 18. května večer zavraždili patnáct účastníků křestního shromáždění v osadě Adjarara na severu Burkiny Faso, nedaleko hranice s Mali.

 

Radikálové následně vesnici vypálili a jednomu muži způsobili zranění. K odpovědnosti se nepřihlásila žádná skupina, oblast Sahelu však dlouhodobě sužují teroristické akce skupin spřízněných s al-Káidou a Západoafrickou provincií Islámského státu (dříve Boko Haram) se základnami v sousedním Mali. V reakci na tento incident Todd Nettleton z amerického Hlasu mučedníků prohlásil: „Patnáct našich bratří a sester [v Kristu] bylo zabito. Někdo se tím skutečně musí zabývat.“

 

Pozvedejte k Pánu v modlitbách příbuzné a přátele obětí. Kéž Boží lid zprostředkuje truchlícím bratřím a sestrám Kristovu lásku a péči. Modlete se také za zraněného křesťana a za všechny ostatní, kteří při útoku přišli o majetek a hrozí jim další násilnosti. Modlete se také za radikály, kteří měli útok na svědomí. Nejen aby stanuli před spravedlivým soudem, ale také aby se Bůh dotkl jejich srdcí a odhalil jim pomýlenost jejich cest.

 

Aktualizace 17. 6. 2021: 27. května jsme zveřejnili zprávu o zabití 15 lidí během shromáždění ve městě Adjarara v Burkině Faso. Později vyšlo najevo, že k incidentu došlo na muslimském shromáždění, nikoli křesťanském. Z hloubi srdce naplněného Ježíšovým slitováním bychom chtěli vyjádřit účast všem, kdo truchlí nad ztrátou zavražděných blízkých. Kéž jim v jejich situaci pomáhá ‚Bůh veškeré útěchy‘.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (29.05.2021 09:09:24)
Pane Ježíši prosím tě o ochranu všech trpících křesťanů v Birkina Faso i celé Afriky, dodávej jim sílu, aby mohli překonat všechna utrpení, posilní jejich víru a potěš svým slovem v jejich zármutku.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.