Aktuálně

 

30. 05. 2021

Čína: Razie v bytě křesťanského vedoucího

 

 
Dr. Bob Fu

(ChinaAid, Colson Center)

 

Čao Wej-kchaj slouží jako vedoucí křesťanského společenství Reformované církve Sün-čcheng ve městě Tchaj-jüan v čínské provincii Šan-si. Jeho sbor se koncem loňského roku stal opakovaně terčem policejní razie – poprvé v listopadu a poté ještě jednou 30. prosince, kdy příslušníci bezpečnostních složek narušili průběh biblického vyučování v bytě pastora An Jen-kchuej.

 

17. května v časných ranních hodinách vtrhla do Čaova bytu skupina přibližně dvaceti policistů. Aniž by předložili povolení k domovní prohlídce, zabavili mu počítač včetně příslušenství a několik knih. Čao s manželkou Li Sin byli odvezeni k výslechu na základě obvinění z „proselytismu“. Li byla propuštěna ještě ten den večer, Čao by měl strávit patnáct dní ve správní vazbě. V minulosti byl Čao již několikrát „pozván“ k „rozhovoru“ na policii, protože se odmítl podrobit nařízením čínské komunistické strany omezujícím náboženské aktivity.

 

* * *

 

ChinaAid, partnerská organizace Hlasu mučedníků, kterou v roce 2002 založil Bob Fu, je již po mnoho let významným hlasem čínských křesťanů. Upozorňuje na případy pronásledování místních obyvatel komunistickým režimem, perzekuované věřící všemožně povzbuzuje a také školí křesťanské vedoucí, aby se sami dokázali domáhat svých práv a mohli zakoušet požehnání plynoucí z víry – a ze svobody.

 

Výše uvedená zpráva z Číny informuje o jednom z mnoha případů, o kterých jsme se dozvěděli díky neúnavné práci našich přátel z ChinaAid. A právě proto bychom chtěli co nejsrdečněji poblahopřát Dr. Fu k ocenění Wilberforce Award za rok 2021. Slova výkonného ředitele kanadského Hlasu mučedníků, Floyda Brobbela, velmi výstižně popisují zapálení a houževnatost bratra Fu: „Bob je příkladem člověka, který využívá své svobody ke službě lidem žijícím v nesvobodě. Když pozvedá hlas za pronásledované bratry a sestry v Číně, neexistuje pro něj žádné ‚já už to vzdávám‘.“

 

Ocenění je od roku 1988 udělováno významným křesťanským osobnostem, které svým příkladem a nasazením připomínají Williama Wilberforce. Tento anglický státník stál v čele kampaně za zrušení otroctví v Británii, kterého bylo po čtyřiceti letech skutečně dosaženo. Kanadský Hlas mučedníků se tak připojuje k mnoha dalším institucím i jednotlivcům oceňujícím odkaz Dr. Fu, který v dnešním světě zanechává. Více informací o organizaci ChinaAid naleznete na stránkách www.ChinaAid.org.

 

Vzdejte Bohu chválu za aktivity Dr. Boba Fu a mnoha dalších, kteří podobně jako on neúnavně odhalují případy porušování náboženské svobody v Číně a usilovně poskytují pomoc všude, kde je to možné. Modlete se za bratra Čao a jeho manželku, kterým hrozí tresty odnětí svobody kvůli praktikování křesťanské víry. Vyprošujte Reformované církvi Sün-čcheng Boží požehnání do další služby. Kéž Bůh tamější křesťany posiluje a povzbuzuje, zatímco vytrvale šíří evangelium, navzdory veškerým tlakům, které přitom zakoušejí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.