Aktuálně

 

04. 06. 2021

Mauritánie: Na internetu byl zveřejněn seznam křesťanů určených k likvidaci

 

 
Modlete se za obyvatele Mauritánie, aby je Duch svatý přivedl k Bohu.

(Mission Network News)

 

Greg Kelley z organizace World Mission uvedl, že islámští extrémisté v Mauritánii zveřejnili na internetu seznam osob určených k likvidaci, který obsahuje jména křesťanských vedoucích. Zástupce misijní organizace je tímto krokem hluboce znepokojen a vnímá ho jako otevřené „vyhlášení války“ a jakési potvrzení adresované radikálům, že je v pořádku křesťany zabíjet.

 

Církev v Mauritánii je nepočetná; podle jednoho z odhadů ji tvoří 400 až 1000 rodilých Mauritánců a několik tisíc zahraničních pracovníků. Navíc v zemi platí zákony přísně zakazující zvěstování evangelia, konverzi od islámu je dokonce možné trestat smrtí.

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Mauritánii naleznete na stránce Mauritania Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny mauritánské křesťany, kteří se jsou ochotni hlásit ke Kristu navzdory hrozbě intenzivního pronásledování. Modlete se, aby Bůh místní věřící na každý den obdařoval potřebnou moudrostí, silou a odvahou, aby mu dokázali zůstat věrní. Modlete se, aby zakoušeli jeho přítomnost mnoha zjevnými způsoby. Kéž i nadále pokračují ve službě a sdílí se o evangelium s lidmi hledajícími pravdu o duchovních věcech. Modlete se také za křesťanské vedoucí ze zveřejněného „seznamu cílů“. Vyprošujte jim neustálé vědomí Boží přítomnosti, nadpřirozený pokoj a také povzbuzení plynoucí ze skutečností, že jejich jména jsou zapsána v mnohem důležitějším seznamu – „v Beránkově knize života“!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.