Aktuálně

 

06. 06. 2021

Indie: Hinduističtí nacionalisté zastřelili křesťana

 

 
Modlete se, aby Boží Slovo oslovilo ještě mnoho obyvatel Indie.

(International Christian Concern)

 

Radikální hinduističtí nacionalisté v indickém svazovém státě Rádžasthán 18. května napadli křesťanskou rodinu; při útoku zastřelili dvaapadesátiletého muže. Podle místních zdrojů radikálové vyzbrojení střelnými zbraněmi, meči a srpy zaútočili také na ostatní členy rodiny, třem z nich způsobili vážná zranění.

 

Útočníci chtěli původně zastřelit pastora Rameše Bumbariju, ale zbraň selhala. Následně ji obrátili proti jeho otci Bhimovi, vyšel výstřel a Bhima po zásahu zemřel. (Pastora Rameše útočníci zmlátili do bezvědomí.)

 

Všichni zranění členové rodiny byli převezeni do státní nemocnice v Ugajpuru, kvůli situaci způsobené koronavirovou krizí je však personál odmítl přijmout. Nakonec nalezli pomoc na nedaleké soukromé klinice.

 

Není to poprvé, co byl pastor Rameš pro svou víru napaden. Aktivně slouží jako zakladatel sborů, stál u zrodu několika domácích společenství v různých osadách, a právě kvůli těmto aktivitám se setkal s intenzivním pronásledováním. Když se ohlíží zpět na to, co se stalo, dokáže s neochvějným přesvědčením říci: „Věřím, že Bůh má [se mnou] vlastní konečný záměr, kvůli kterému mě zachoval naživu. Budu pokračovat ve službě, kterou mi Bůh svěřil.“ Greg Musselman z kanadského hlasu mučedníků nedávno hovořil s Abidžitem Najakem o problémech, se kterými se indičtí křesťané v současné době potýkají. Záznam rozhovoru můžete shlédnout na adrese VOMCanada.com/video/abhijit-nayak.

 

Modlete se za fyzické uzdravení pastora Rameše a jeho příbuzných, kteří při útoku utrpěli zranění. Modlete se také za to, aby Bůh posiloval celou rodinu na duši i na duchu, zatímco se vyrovnává s tragickou, traumatizující ztrátou blízké osoby. Modlete se, aby Bhima nezemřel nadarmo a aby si Bůh použil svědectví jeho života k duchovnímu požehnání a obnově celé oblasti, aby ještě mnoho jmen bylo zapsáno do „Beránkovy knihy života“ (Zjevení 13,8, 21,27).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Indie, mohla by vás zaujmout například kniha William Carey, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.