Aktuálně

 

25. 06. 2021

Uganda: Pastor zavražděn kvůli zvěstování evangelia muslimům

 

 
Ilustrační fotografie: Nambasi / Pixabay

(Morning Star News, Uganda Christian News)

 

Policisté v Ugandě zadrželi imáma, který se přiznal, že 11. června zavraždil místního pastora – jen proto, že hovořil o evangeliu s místními muslimy.

 

Biskup Francis Obo sloužil jako senior pastor letničního společenství Mpingire Pentecostal Revival Church Ministries International v osadě Odapako a kromě toho dohlížel na dalších 17 sborů v oblasti.

 

Když s manželkou Christine odcházel z tržiště, přepadla je skupina islámských radikálů. Podle Christine jeden z nich biskupovi Obovi řekl, že je „bezvěrec“ a obvinil ho z rouhání Alláhovi a také z toho, že kvůli němu muslimové opouštějí islám. „Dnes tě Alláh odsoudil,“ prohlásil muž.

 

Následně radikálové vyzvali Christine, aby se z oblasti odstěhovala. Žena utekla z domu, celá se třásla a nemohla mluvit. Děti ji odvezly do nemocnice, kde jí byla poskytnuta pomoc psychologa. Když se druhý den ráno vzpamatovala, vyprávěla, co se dozvěděla od nejstaršího syna, který se vypravil na tržiště se svými sourozenci: na místě nalezli početnou skupinu křesťanů obklopující bezvládné tělo pastora.

 

Policisté zatkli imáma Uthmana Olinghu, který ještě měl oblečení a obuv potřísněné krví. Zatčen byl také další podezřelý, Jafari Kato. Obviněný imám se policistům bez okolků přiznal a prohlásil, že zabití pastora nelituje, neboť je přesvědčen, že je Alláhovou vůli zabít každého bezvěrce, který svádí muslimy z pravé cesty.

 

Biskup Obo se stal kvůli své službě terčem pronásledování již dříve. 4. června v jeho společenství vystoupil bývalý učitel islámu, který hovořil o své konverzi ke křesťanství. Kolemjdoucí muslimové jeho svědectví zaslechli (učitel hovořil arabsky) a zaposlouchali se do něj. Je pravděpodobné, že právě oni informovali další muslimy v oblasti a vše skončilo biskupovou vraždou.

 

Sedmdesátiletý biskup po sobě zanechal manželku a třináct dětí, kteří nyní truchlí společně se členy společenství, které vedl.

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají křesťané v Ugandě, naleznete na stránce Uganda Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Christine a její děti, zatímco truchlí nad náhlou ztrátou svého milovaného. Modlete se také za členy jejich společenství a za všechny věřící v okolních vesnicích, kteří se stejně jako oni vzpamatovávají ze šoku způsobeného vraždou pastora, kterého chovali v úctě. Modlete se i za radikály, kteří se tohoto trestného činu dopustili. Kéž je s nimi veden spravedlivý soud a kéž porozumí Kristově milosti, která je přivede k upřímnému pokání a odpuštění jejich hříchu. Modlete se za pokračující službu šíření evangelia mezi příslušníky muslimské menšiny v Ugandě. Kéž i po této tragédii ještě mnozí přijmou Ježíše jako svého Spasitele a Pána.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.