Aktuálně

 

03. 07. 2021

Pákistán: Zaměstnavatelé přinutili teenagerky ke konverzi

 

 
Modlete se za mladé křesťanky, kterým hrozí, že budou přinuceny konvertovat k islámu. (Ilustrační fotografie: Hassan Wasim / Unsplash)

(CLAAS-UK, International Christian Concern, Morning Star News, Christian Post, Pakistan Christian Post, VoicePK)

 

Muslimští zaměstnavatelé přinutili dvě třináctileté dívky z křesťanských rodin, aby konvertovaly k islámu a provdaly se za ně. Níže popsané navzájem nesouvisející případy z nedávné doby opět demonstrují pokračující zneužívání mladých křesťanských dívek v této zemi. Podle odhadů bylo od listopadu 2019 do října 2020 proti své vůli provdáno za radikální muslimy přibližně 1000 křesťanek.

 

Informace o pronásledování křesťanů v Pákistánu a zprávy o dalších případech vynucených konverzí naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Najáb Gill

 

31. května obdržel Šahíd Gill zdrcující zprávu, že jeho třináctiletá dcera byla svěřena do péče třicetiletému muži, který ji přinutil konvertovat k islámu a následně se s ní oženil.

 

Kvůli pandemii musel Šahíd zavřít krejčovskou dílnu a měl problémy s uživením rodiny. Proto mu přišlo jako dobrý nápad kývnout na nabídku místního majitele kosmetického salónu, Saddáma Hajáta, že zaměstná jeho dceru Najáb jako asistentku. Najáb chodila do sedmé třídy základní školy, Saddám byl ženatý otec pěti dětí. Slíbil, že se k ní bude chovat jako k vlastním dětem a připraví ji na práci v oboru. Každý den vyzvedal Šahídovu dceru z domova a po práci ji zase vozil zpátky. Také slíbil, že jí bude každý měsíc vyplácet mzdu 10 000 rupií (přibližně 1400 korun).

 

Po několika měsících však Saddám přestal Najáb platit. A záhy poté, 20. května, Najáb náhle zmizela. Šahíd s manželkou se vypravili do Saddámova domu, aby se zeptali, co se s jejich dcerou stalo. Zaměstnavatel zdánlivě pomáhal s pátráním, dokonce rodičům pomohl vyplnit hlášení pro policii. Současně je však požádal, aby policistům neříkali nic o jeho vztahu k dívce. (Rodiče tou dobou Saddáma považovali za důvěryhodného člověka a tak ho uposlechli.)

 

26. května policisté rodiče informovali, že se jejich dcera nachází v azylovém domě pro ženy. V dokumentech předložených soudu bylo uvedeno, že jí je 19 let a že před měsícem dobrovolně konvertovala k islámu. Kromě toho obsahovaly dokumenty zmínku, že je dívčin život v ohrožení a proto by se neměla stýkat se svou křesťanskou rodinou. Soud obdržel také potvrzení o sňatku se Saddámem, vydané den před dívčiným zmizením.

 

Během soudního přelíčení Najáb tvrdila, že si přeje zůstat se Saddámem a podpořila tak tvrzení obsažená v dokumentech. 31. května soudce veškeré předložené dokumenty bez dalších dotazů akceptoval a rozhodl v neprospěch rodičů. Najáb bylo umožněno zůstat se Saddámovou rodinou. Soudce odmítl považovat její rodný list za důkaz jejího skutečného stáří, ani nenařídil provedení testu k určení biologického věku. O případu se dozvěděli vedoucí představitelé církve, kteří připravují odvolání. Křesťanské rodině je také poskytováno bezplatné právní poradenství.

 

Nena Masih

 

Manuwar Masih a jeho manželka Methan Bibi mají osm dětí a musejí vyjít s měsíčním rodinným rozpočtem 8000 rupií (přibližně 1100 korun). Před čtyřmi lety jistý lékař jménem Altaf požádal rodinu, aby mu nejstarší dvě dívky Neha a Sneha vypomáhaly v kuchyni – za ubytování, stravu a 10 000 rupií měsíčně. Rodina s nabídkou souhlasila. Koncem měsíce však Altaf vyplatil dívkám jen 3000 rupií se zdůvodněním, že jsou [na tolik peněz\ příliš mladé. Přestože s nimi zacházel jako s otrokyněmi, dívky u něj zůstaly čtyři roky.

 

Časem se zdravotní stav Snehy začal zhoršovat a Altaf ji nechal odejít domů. Její třináctiletou sestru si však u sebe nechal. Tvrdil, že dívkám za celou dobu vyplatil o 275 000 rupií (téměř 38 000 korun) více než bylo dohodnuto, a dokud nedostane peníze zpátky, Nehu domů nepustí. Také prohlásil, že dívka konvertovala k islámu, protože nemuslimové se v jeho kuchyni nesmějí dotýkat jídla.

 

CLAAS-UK, organizace poskytující pomoc pákistánským křesťanům pronásledovaným pro svou víru, označuje tento případ za jeden z „nejnehoráznějších případů moderního otroctví a náboženského zneužívání“.

 

Pozvedejte na modlitbách obě mladé dívky, Nehu a Najáb, dozajista zmatené z manipulace a zneužívání, kterých se staly obětí. Modlete se, aby jim Bůh pomáhal a utěšoval je po celou dobu soudních procesů, stejně jako jejich rodiče. Modlete se, aby se rodičům podařilo dostat děti zpátky domů. Vyprošujte jim nadpřirozené ujištění o věčných Božích zaslíbeních a věrnosti, které budou zakoušet uprostřed všech duchovních a soudních bitev. Modlete se také za soudce. Kéž důkladně posoudí veškeré podklady a svá rozhodnutí založí na důkazech, aby vynesené rozsudky byly spravedlivé k dívkám i jejich rodinám.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.