Aktuálně

 

09. 07. 2021

Saúdská Arábie: Křesťanovi rodinní příslušníci uprchli do zahraničí

 

 
Modlete se, aby saúdskoarabští křesťané zakoušeli Boží pokoj a sílu.

(Open Doors Canada)

 

Saúdskoarabský křesťan, o kterém jsme již v minulosti psali a kterého jsme ve zprávách z bezpečnostních důvodů označovali jako „A.“ nebo „Adama“ byl odsouzen k vysoké pokutě za údajné obracení muslimů ke křesťanství a také za to, že pomáhal vlastní sestře uprchnout ze země. Pokutu měl zaplatit do třiceti dnů, pokud neuspěje s odvoláním.

 

V květnu „Adamovu“ manželku zadrželi příbuzní a snažili se ji přimět, aby svého muže opustila – kvůli obviněním, která proti němu sami vznesli.

 

Nedávno jsme obdrželi další zprávu, ze které sice není zřejmé, jak to vypadá s odvoláním, nicméně dozvěděli jsme se, že se křesťanovi podařilo dostat do bezpečí i zbytek rodiny. Manželka a mladší syn nedávno vycestovali do bezpečné země, kde jim je zajištěna ochrana. (Starší syn využil možnost opustit Saúdskou Arábii již dříve.)

 

V reakci na mnohé povzbudivé zprávy, které rodina dostává od křesťanů po celém světě, „Adamova“ manželka vyjádřila svou vděčnost: „Vaše vzkazy obsahující všechna tato slova jsou úžasné. Jste světlem, které osvětluje naši cestu, potěšuje naše duše a dodává nám sílu. Jsem velice šťastná, že vás mám, a je pro mě nesmírnou ctí, že mohu být součástí této rodiny – rodiny Kristovy.“

 

Vzdejte Bohu chválu za věrnost obou manželů, kteří trpělivě snášejí veškeré tlaky a problémy. Pokračujte v modlitbách za obviněného křesťana, kterému hrozí přísný trest za to, že hovořil o své víře v Ježíše s druhými lidmi. Modlete se za úspěšné odvolání, a také za to, aby Bůh i nadále pomáhal jemu osobně i celé rodině žijící v zahraničí, zatímco stále čekají a doufají ve zprošťující rozsudek. Kéž v tomto nelehkém období duchovně rostou a jejich vzájemné vztahy se ještě více prohloubí, navzdory fyzickému odloučení. Kéž při tom od Pána čerpají potřebnou sílu, povzbuzení i naději.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.