Aktuálně

 

10. 07. 2021

Nigérie: Únos studentů střední školy

 

 
Otec se modlí za studenty u průrvy ve zdi u školní budovy. (Fotografie: Morning Star News)

(Christianity Today, Release International, Morning Star News, Daily Post Nigeria, BBC, CTV News, Sahara Reports)

 

Ozbrojení útočníci 5. července v časných ranních hodinách intenzivní střelbou na několika místech prorazili zeď kolem budovy střední školy Bethel provozované baptistickou církví. Po útoku je stále pohřešována nejméně stovka studentů internátní školy v Maraban Rido (okrajová čtvrť hlavního města spolkového státu Kaduna). Podle některých zpráv se jedná až o 164 studentů. Patrně fulští extrémisté přemohli ochranku a unesli téměř 180 studentů, na které při akci mířili střelnými zbraněmi. Několika studentům se později podařilo uprchnout.

 

Podle posledních zpráv únosci zatím místní orgány nekontaktovali. Znepokojení rodiče se shromáždili před školou, čekali na novinky a sbírali věci, které ve škole po dětech zůstaly, jako například pohozené sandály. „Kéž jim Bůh setře slzy z očí a zbaví je utrpení, které jim únosci způsobili,“ poznamenala jedna žena a ukazovala přitom na průrvu v obvodové zdi, kterou útočníci pronikli dovnitř.

 

Přibližně ve stejnou dobu byla napadena také budova nedaleké Faith Academy (Akademie víry). Příslušníkům ochranky se však ve spolupráci s místními vojáky podařilo útočníky odrazit. V návaznosti na tyto nedávné razie nejvyšší představitelé státu Kaduna nařídili bezodkladné uzavření Faith Academy a dalších dvanácti škol, které byly posouzeny jako zranitelné.

 

Tyto incidenty připomínají hromadný únos studentek v Chiboku teroristy z Boko Haram. Mnoho dívek je stále pohřešováno, přestože k incidentu došlo již v roce 2014.

 

Podle zpráv z poslední doby bylo jen od prosince 2020 z nigerijských škol uneseno téměř 1000 osob, z toho je více než 150 stále pohřešováno. Na protest proti únosům byla nedávno uspořádána demonstrace. Stovky žen, včetně matek studentů z Bethelu, 5. července odpoledne zablokovalo silnici v Maraban Rido. Vojáci však demonstraci po několika hodinách rozehnali.

 

Pamatujte na modlitbách na unesené studenty i jejich příbuzné, kteří prožívají období zármutku a nejistoty. Modlete se za ochranu dětí, které stále zůstávají v zajetí a vyprošujte útěchu všem, kdo od nich byli odloučeni. Kéž Bůh nadpřirozeně vede a naplňuje moudrostí představitele nigerijské armády a policie, kteří usilují o bezpečný návrat pohřešovaných studentů zpátky domů. Všechny děti jsou velmi vzácné v Božích očích. Kéž Bůh také mocně jedná v srdcích pachatelů těchto zločinů pramenících z nenávisti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.