Aktuálně

 

15. 07. 2021

Pákistán: Křesťané zproštění viny konečně propuštěni na svobodu

 

 
Vzdejte Bohu chválu za to, že jsou Šafkat a Šagufta v bezpečí. (Fotografie z rodinného alba)

(Church in Chains)

 

V Pákistánu jsou křesťané často nespravedlivě obviňováni z rouhání a následně tráví roky ve vězení. Po propuštění se však často paradoxně ocitají v ještě větším nebezpečí – hrozí jim, že se stanou obětí davového pouličního násilí. (Více informací o tom, jak se žije křesťanům v Pákistánu, naleznete na stránce Pakistan Country Report.)

 

Když byla křesťanka Asia Bibi po letech modliteb v roce 2018 zproštěna viny, její případ znovu zaplnil titulní stránky mezinárodních sdělovacích prostředků. Kvůli výhrůžkám se však musela skrývat, dokud se jí po šesti měsících nepodařilo tajně odletět do Kanady. Asia přitom zdaleka nebyla jediná, komu po propuštění z vězení reálně hrozila smrt. Podobné případy obvykle vyžadují, aby byli propuštění křesťané i s rodinami diskrétně přestěhováni na bezpečné blíže neurčené místo. Jedině tak je možné zajistit jejich ochranu.

 

Minulý měsíc jsme vás informovali, že Šafkat Emmanuel a jeho manželka Šagufta Kausar byli 3. června zproštěni viny – po sedmi letech strávených za mřížemi čekáním na výkon trestu smrti. Podle poslední zprávy byli konečně propuštěni z vězení a v současné době se i s dětmi nacházejí na bezpečném místě.

 

Oba křesťanští manželé byli zadrženi v roce 2013, poté co jistý muslimský duchovní prohlásil, že obdržel rouhavou textovou zprávu odeslanou z Šaguftina telefonu. Navzdory mnoha nesrovnalostem v podstatě prokazujícím nevinu byli oba křesťané odsouzeni k trestu smrti za rouhání. Po letech neustálých odkladů odvolacího přelíčení byl původní rozsudek konečně zrušen.

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že se mohli Šafkat a Šagufta opět radostně shledat se svými dětmi a že nyní společně žijí na bezpečném místě. Vyprošujte této křesťanské rodině pokračující ochranu před jakýmikoli násilnostmi. Vyprošujte jim tolik potřebné nadpřirozené uzdravení v každé oblasti jejich životů – jejich úděl byl opravdu těžký a odloučení od rodiny dlouhé. Pamatujte v modlitbách také na mnohé další pákistánské křesťany, kteří stále zůstávají ve vězení na základě smyšlených obvinění z rouhání. Kéž i oni zakoušejí Boží milost a sílu, zatímco trpělivě čekají na nadpřirozené vysvobození, aby mohli znovu začít žít normální život.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.