Aktuálně

 

16. 07. 2021

Indie: Pastor zavražděn kvůli rozhovorům o víře

 

 
Modlete se, aby Bůh utěšoval manželku a dceru pastora Vinoda Kumara. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, AsiaNews, UCA News, International Christian Concern)

 

Pastor Vinod Kumar více než dva měsíce hovořil o své víře s jistým mužem z osady Sangoi v severní Indii – bývalým vězněm, který byl nedávno propuštěn na kauci. Hinduista Sonu Kašjáp dokonce přišel k pastorovi domů, aby se za něj pastor modlil. K myšlence osobního obrácení ke Kristu se však stavěl odmítavě.

 

30. června večer pastor Vinod vedl online modlitební setkání. Krátce po setkání mu zavolal Sonuův bratr a v telefonátu pastora požádal o modlitby za jakéhosi nemocného člověka v Sangoi. Pastor Vinod nasedl na motocykl a vyrazil údajného nemocného navštívit. Po cestě ho však přepadl Sonu, který na něj čekal. Udeřil pastora zezadu dřevěnou tyčí a srazil ho na zem. Nakonec ho umlátil k smrti.

 

Sonua okamžitě zadrželi místní vesničané (ani nestihl odložit vražednou zbraň) a pokud by nezasáhli policisté, možná by ho zabili. Policisté sice zprávě uvedli jako motiv vraždy „osobní nevraživost“, pastorova žena Sunita je však přesvědčena o náboženském motivu vraždy. „Nevím, co to do [Sonua] vjelo, že Vinoda tak brutálním způsobem zabil,“ uvedla v rozhovoru. Společně s dalšími lidmi je však přesvědčena, že byl pastor Vinod zavražděn proto, že se Sonuem hovořil o své víře. Policisté obvinili ze spoluúčasti na vraždě také Sonuova otce a bratra.

 

Pastor Vinod po sobě zanechal manželku a jedenáctiletou dceru. Pastor byl v osadě velmi oblíbený a také vesnický předák o něm hovořil uznale. „Měl tady velice dobrou pověst a jméno,“ poznamenal. Vinod byl nejen pastor, ale také lékař, který místním lidem sloužil i v této oblasti a léčil jejich fyzické neduhy. Místní o něm často hovořili jako o „panu doktorovi“.

 

Sunita je odhodlaná pokračovat ve službě, kterou její muž započal. „Jsem odhodlaná pokračovat v práci, které se můj manžel věnoval. Chci svým životem naplňovat jeho sen. Vinod zemřel jako mučedník pro svou víru a také já zemřu jako mučednice.“

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte Sunitu a její dceru na modlitbách před našeho všemocného Boha. Vyprošujte jim tolik potřebnou útěchu, povzbuzení a sílu. Vzdejte Bohu chválu za věrný život a službu pastora Vinoda, které byly evidentně úžasným svědectvím pro všechny obyvatele vesnice. Modlete se také za práci, ve které chce Sunita věrně pokračovat. Kéž přinese ještě mnohé ovoce a přispěje k rozšíření Božího království. Přimlouvejte se i za spásu pachatele, Sonua, a jeho kompliců. Kéž se také jich dotknou slova evangelia, aby činili pokání ze svých hříchů a zcela vydali své životy Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.