Aktuálně

 

22. 07. 2021

Bělorusko: Agenti zadrželi vedoucí centra přípravy církevních pracovníků

 

 

(kontakty Hlasu mučedníků, Forum18)

 

Běloruští křesťané Ivan a jeho manželka Maria společně vedou centrum přípravy církevních pracovníků. 9. července však byla Maria nečekaně zadržena. K jejich domu dorazila skupina agentů v černých dodávkách a odvezla Mariu pryč. Podle posledních zpráv zatím nebyla z ničeho oficiálně obviněna a manžel s dětmi nevědí, kde se nachází.

 

Bělorusko je označováno jako „poslední evropská diktatura“, dodnes proslulá praktikami připomínajícími doby bývalého Sovětského svazu. Po posledních prezidentských volbách v roce 2020 (jejichž výsledky mnozí obyvatelé považují za zfalšované) policisté zadrželi stovky lidí, kteří protestovali proti novému vedení země. Státní orgány také aktivně utiskují křesťany, zejména pokud nejsou členy tradiční Běloruské pravoslavné církve.

 

Podle nedávno zveřejněné zprávy Rady OSN pro lidská práva jsou zatčení oponenti režimu často zadržováni v objektech s nevyhovujícími hygienickými podmínkami, kde jsou vystaveni fyzickému bití a dalším formám špatného zacházení.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Bělorusku naleznete na stránce Belarus Country Report.

 

Pozvedejte Mariu na modlitbách k Pánu. Kéž ji Bůh stále ujišťuje o své přítomnosti, ať se nachází kdekoli, a nadpřirozeně ji ochraňuje před jakoukoli další újmou. Modlete se také za Mariina manžela a děti a vyprošujte jim potřebnou sílu a útěchu, zatímco napjatě čekají na informaci o místě Mariina pobytu a na její brzký návrat domů. Kéž Bůh Ivanovu a Mariinu věrnou službu ještě rozšíří, aby mohli být dobrou zprávou evangelia osloveni ještě mnozí představitelé režimu i řadoví obyvatelé.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.