Aktuálně

 

19. 08. 2021

Írán: Nový návrh zákona vyvolává obavy

 

 
Vyprošujte íránským křesťanům nové nápady, jak by ve své zemi mohli šířit evangelium. (Fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Heart4Iran, Mission Network News, Associated Press)

 

Nalézat povzbuzení v křesťanské víře může být obzvlášť obtížné v zemi jako je Írán, kde striktní pravidla stanovená místním režimem brání Kristovým následovníkům ve společném setkávání. V posledních letech moderní technologie umožnily vznik nových platforem sloužících k seznamování lidí s Ježíšovým evangeliem a také k duchovní službě křesťanům, kteří se často musejí scházet k bohoslužbám potají. Nedávno však byl předložen ke schválení nový návrh zákona, který má ambice umlčet hlas věřících i na internetu.

 

Kvůli zavedeným technickým omezením mnozí Íránci používají proxy servery nebo VPN, které jim umožňují nastavené filtry internetového obsahu obcházet. Navrhovaná úprava by však měla postavit mimo zákon i samotný prodej a distribuci podobných nástrojů. Restrikce se nevyhýbají ani sociálním platformám. Služby provozované zahraničními poskytovateli, jako například Facebook, YouTube nebo Instagram budou vyžadovat registraci a schválení a budou podrobeny přísnému dohledu. Návrh rovněž předpokládá předání kontroly nad internetovým obsahem íránským ozbrojeným složkám.

 

V zemi, kde má režim pod kontrolou veškerá tištěná média (včetně novin) a kde je stát jediným oprávněným provozovatelem rozhlasového a televizního vysílání, jsou sociální média neocenitelnou komunikační platformou pro všechny, kdo nezastávají ortodoxní islamistické názory.

 

Další informace o problémech, se kterými se íránští křesťané potýkají, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Modlete se, aby zmíněný návrh zákona neprošel. Přimlouvejte se také za křesťanské pracovníky, kteří v současné době používají internet k oslovování obyvatel Íránu evangeliem. Modlete se, aby je Bůh obdařil moudrostí a nápady na nové způsoby, jak v této převážně muslimské zemi šířit Dobrou zprávu. Vyprošujte milionům íránských křesťanů povzbuzení a sílu. Kéž se spoléhají na biblické zaslíbení, že žádné lidmi vymyšlené omezení nemůže zcela zastavit jednání Ducha svatého (Matouš 16,18). Kéž Bůh obměkčí srdce vedoucích představitelů země, aby přestali bránit šíření křesťanství. Kéž jim odhalí pomýlenost jejich cest. Kéž poznají, že Kristus skutečně vstal z mrtvých.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Todd Nettleton: ÍRÁN: Touha po Bohu

 

Sedm příběhů íránských muslimů, kteří nalezli skutečnou svobodu.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Íránu, doporučujeme vám e-titul ÍRÁN: Touha po Bohu – k objednání použijte online formulář.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 37 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže si v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.