Aktuálně

 

20. 08. 2021

Nigérie: Bývalá školačka z Chiboku se nedávno znovu shledala s rodinou

 

 
Rodiče unesených dívek v roce 2014. (Fotografie: Hlas Ameriky)

(International Christian Concern, The Guardian, This Day)

 

Ruth Pagu byla jednou ze dvou set dívek unesených ze střední školy v nigerijském Chiboku v roce 2014. Přestože se některým studentkám podařilo v průběhu uplynulých sedmi let ze zajetí uprchnout, více než sto je jich pohřešováno dodnes. S potěšením vám proto přinášíme radostnou zprávu, že 7. srpna se s rodinou shledala další unesená mladá žena.

 

O případu informovala vládní agentura. Muž, za kterého se Ruth v zajetí musela provdat, se 28. července sám dostavil k místnímu vojenskému útvaru. Doprovázela ho Ruth a jejich dvě děti, které se jim narodily v teroristickém táboře během zajetí. V následujících deseti dnech úředníci ověřili její totožnost a kontaktovali rodiče. Ruth absolvuje několik konzultací s psychologem a bude jí poskytnuta lékařská péče hrazená státem, aby se co nejdříve plnohodnotně začlenila do společnosti.

 

Babgana Zulum, guvernér státu Borno, k případu poznamenal, že shledání Ruth s rodiči výrazně posílilo naděje mnoha dalších trpících rodin, které touží po setkání se svými milovanými. Únos měli na svědomí členové džihádistické skupiny Boko Haram (v překladu „západní vzdělání je hříchem“).

 

Nejrůznější radikální skupiny se zaměřují na školy v severní Nigérii systematicka a dlouhodobě. Vzpomínky na Chibok vytanuly na mysli i při incidentu z letošního 5. července, kdy ozbrojenci přepadli další internátní školu a unesli více než stovku studentů.

 

Zatímco v Nigérii stále dochází k dalším a dalším únosům, vzdejme Bohu chválu za vysvobození Ruth a jejích dětí a také za úžasnou proměnu srdce jejího manžela, díky které se rozhodl sám vydat místním orgánům. Modlete se za všechny členy této rodiny. Proste za jejich fyzické, duševní i duchovní uzdravení, zatímco si zvykají na normální život mezi lidmi a navazují zpřetrhané kontakty se svými nejbližšími. Kéž jim Bůh požehná milujícím společenstvím, které jim v tomto přechodném období poskytne tolik potřebnou podporu. Nezapomínejte se modlit ani za studentky, které stále čekají na vysvobození. Kéž i jejich rodiny brzy zakusí radost ze zázračného opětovného shledání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.