Aktuálně

 

21. 08. 2021

Čína: Od zmizení křesťanského advokáta uplynuly již čtyři roky

 

 
Kao Č’-šeng (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid, Amnesty International, First Things)

 

Kao Č’-šeng poskytoval dlouhé roky advokátní služby Číňanům, kteří se kvůli svému náboženskému přesvědčení ocitli před soudem. Často mu kvůli tomu vyhrožovali komunističtí funkcionáři.

 

V roce 2005 napsal několik dopisů odhalujících případy porušování lidských práv, kterého se státní orgány dopouštěly na členech náboženského hnutí Falun Gong. Reakcí oficiálních míst byl zákaz výkonu advokátní praxe.

 

V roce 2006 se Kao poprvé ocitl ve vazbě a od té doby – celých patnáct let – byl buď pohřešovaný, uvězněný nebo mu bylo nařízeno domácí vězení.

 

Skrze pronásledování, kterému byl kvůli obhajobě lidských práv vystaven, Kao nakonec uvěřil v Krista a mohl směle prohlásit: „Veškeré útrapy, které jsem zakusil, mi přinesly úžasný dar: víru v Boha.“

 

V srpnu 2017 byl spatřen naposledy. Během domácího vězení se ho přátelé pokusili tajně odvézt z provincie, policisté je však dopadli. Od té doby o něm nikdo neslyšel.

 

Kaova manželka Keng Che popsala trauma spojené s jeho zmizením a jaký dopad má jeho nepřítomnost na její život. „Slzy mi už došly,“ dodala. S oběma dětmi musela uprchnout ze země, nepřestává však hledat odpovědi. „Kdysi jsem věřila, že zákeřní komunisté mého muže zavraždili. Teď však vím, že bych se neměla vzdávat.“

 

Pamatujte ve svých modlitbách na bratra Kao, jeho manželku Keng a jejich děti. Kéž jsou navzdory nekonečným dnům stráveným v nejistotě naplněni pokojem a nadějí a pevně se drží Božích zaslíbení, že jim pomůže tímto nelehkým obdobím projít. Vyprošujte Kaovi ochranu před každou újmou; kéž jeho víra zůstane pevná, bez ohledu na okolnosti. A v neposlední řadě se modlete také za to, aby se všichni již brzy dozvěděli, kde se pohřešovaný křesťan nachází – doufáme, že je stále naživu! – a aby byl propuštěn na svobodu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.