Aktuálně

 

27. 08. 2021

Indie: Dva zranění při útoku na modlitebnu

 

 
Po útoku: Pastorova manželka Radž Rani na pojízdném lůžku (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

12. července početná skupina radikálních sikhů a hinduistů napadla modlitebnu společenství Evangelical Church of God (Evangelikální Boží církev) v oblasti Arnivála v indickém Paňdžábu. Útočníci vyzbrojení meči a dřevěnými holemi způsobili devatenáctiletému Lovepreetovi Singhovi sečnou ránu na hlavě, která si vyžádala osmnáct stehů. Poté, co si násilím vynutili vstup do budovy, zranili také pastorovu manželku Radž Rani.

 

Od útoku uplynulo již několik týdnů a Radž má stále problémy s komplikovanou zlomeninou nohy. Chirurgové jí museli voperovat kovové implantáty, po operaci navíc dostala do nohy vážnou infekci. Podle manžela, pastora Rúpa Lala, infekce vyvolala také kožní zánět.

 

Z bezpečnostních důvodů se rodina musela odstěhovat do jiné oblasti. Radž zůstává upoutána na lůžko, starají se o ni manžel s dětmi, kteří také v novém domově zastávají veškeré domácí práce. Místní křesťané poskytují rodině finanční pomoc, přispívají na Radžinu léčbu i další výdaje.

 

Na útočníky byla podána stížnost na policii, načež útočníci obratem obvinili pastora a jeho rodinu. Nevraživost vůči místním křesťanům trvá již více než dvacet let, s růstem společenství nabývá na intenzitě. Popsanému incidentu předcházel konflikt mezi pastorem Rúpem a jedním ze sousedů. Pastor čistil zanesený odtok dešťové vody ze střechy modlitebny, když ho soused hněvivě nařkl, že odvádí vodu na jeho pozemek.

 

Indie stále figuruje na seznamech států, ve kterých je výrazně omezována náboženská svoboda a kde je velmi obtížné být křesťanem. Více informací o pronásledování Ježíšových následovníků v této zemi naleznete na stránce India Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na tuto rodinu, která v současné době kromě zdravotních komplikací Radž řeší problémy spojené s obviněním a navíc se ještě zabydluje v novém domově. Modlete se za Radžino úplné uzdravení, aby noha dobře srostla a aby se zbavila infekce. Vyprošujte uzdravení také vážně zraněnému mladíkovi. Modlete se za službu společenství Evangelikální Boží církve. Kéž i nadále přibližuje místní obyvatele ke Kristu, navzdory pronásledování, kterému jsou jeho členové vystaveni. Modlete se také za všechny, kdo měli útok na svědomí. Kéž poznají pravdu evangelia a ve víře se obrátí k Ježíši.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.