Aktuálně

 

02. 09. 2021

Indie: Křesťané surově napadeni za to, že odmítli zapřít Krista

 

 
Modlete se za věrné křesťany, kteří nepřestávají zvěstovat evangelium.

(Asia News, International Christian Concern)

 

V osadě Adnadhi v indickém spolkovém státě Madhjapradéš se 15. srpna shromáždil dav čítající přibližně 250 lidí a pod vedením místního starosty zaútočil na skupinku křesťanů, kteří se odmítli vzdát své víry v Krista. Podle očitých svědků starosta křesťany vyzval, aby v dohodnutý čas přišli na určité místo, kde již na ně se svými přívrženci čekal. Jedenáct křesťanů, kteří na setkání dorazili, dostalo na vybranou: buď opustí svou víru, nebo opustí vesnici. Když odmítli uposlechnout, začali na ně přítomní házet kameny. Čtyři křesťané skončili s vnitřními zraněními v nemocnici.

 

V osadě Adnadhi žije patnáct rodin, jejichž členové se obrátili ke křesťanství přibližně před dvaceti lety. Přestože se s nejrůznějšími podobami pronásledování setkali již dříve, poslední útok byl zcela nečekaný. Křesťané nahlásili incident na policii, policisté však odmítli podniknout proti útočníkům jakékoli kroky.

 

Frekvence útoků na křesťany ve státě Madhjapradéš se zvýšila po schválení legislativních úprav namířených proti konverzím, které vstoupily v platnost letos v březnu.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za neotřesitelnou víru našich křesťanských bratří a sester z této indické osady. Modlete se za úplné fyzické uzdravení všech zraněných. Proste Boha na modlitbách za to, aby tyto křesťany neustále naplňoval potřebnou odvahou a silou, kterou budou jistě potřebovat, neboť i po tomto nedávném útoku ve své vesnici zůstali. Kéž Bůh jedná v srdcích a myslích jejich sousedů, kteří proti nim vystupují, aby v celé osadě zavládl jeho pokoj.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.