Aktuálně

 

04. 09. 2021

Čína: Policejní razie ve shromáždění domácí církve

 

 
Policisté sledují členy společenství při společném jídle, které křesťané nazývají „slavnost lásky“ (fotografie: ChinaAid)

(ChinaAid)

 

V neděli 22. srpna ráno policisté ve městě Čcheng-tu uskutečnili razii v domě, kde právě probíhalo setkání členů společenství ‚Časný déšť‘. Podle informací policistů někdo nahlásil, že se na místě koná nelegální shromáždění. Vedoucí skupinky, kazatel Taj, policisty před vstupem do místnosti požádal o povolení k prohlídce. Policisté mu však žádné povolení nepředložili a postupně legitimovali všechny přítomné.

 

Průběh shromáždění však nepřerušili okamžitě, ale umožnili křesťanům pokračovat plánovanou „slavností lásky“ (společné jídlo). Když křesťané dojedli, odvezli policisté 17 dospělých a deset dětí na stanici. Na místě zůstali jen nevidomí manželé a jedna stará žena. Nejméně dva členové společenství byli u výslechu fyzicky napadeni. Všichni byli ještě ten večer propuštěni, kromě kazatele Taje a bratra Che Šana.

 

Jedná se o zatím poslední ze série několika razií na členy společenství Časný déšť. Úřady se snaží tuto církevní skupinu zcela zlikvidovat, protože ji považují za sektu. Členové se i nadále scházejí v malých skupinkách a často mění místo setkávání. Od července (kdy se opět stěhovali) je dům kazatele Taje bedlivě sledován, tlak na něj vyvíjejí i místní obyvatelé.

 

Pozvedejte členy společenství Časný déšť i nadále na modlitbách, zatímco se snaží v tomto velmi nepřátelském prostředí následovat Boha. Vyprošujte moudrost pastoru Tajovi a dalším církevním vedoucím, aby mohli duchovně vést ostatní členy společenství. Pamatujte také na pastora Wanga I a další čínské křesťany, kteří jsou v současné době pro svou víru uvězněni. Modlete se za policisty, kteří se razií aktivně účastní. Kéž se i oni stanou svědky Ježíšovy lásky, kterou uvidí ve zbožných reakcích křesťanů a následně se sami ve víře obrátí k Pánu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.