Aktuálně

 

10. 09. 2021

Bělorusko: Křesťané, kteří před několika měsíci přišli o modlitebnu, byli vyzváni, aby se nescházeli ani na parkovišti

 

 
Pastor Gončarenko káže pod širým nebem. (Fotografie: YouTube / společenství ‚Nový život‘)

(Forum 18)

 

Křesťané ze společenství ‚Nový život‘ v běloruském Minsku v roce 2002 koupili nepoužívanou budovu bývalého kravína a přestavěli ji na modlitebnu. Od té doby mají neustále problémy s místními úřady. Po několika letech soudních sporů letos 17. února dorazila k modlitebně početná skupina exekutorů a dalších úředních zmocněnců a křesťany z budovy vyhnali.

 

Poté, co křesťané přišli o modlitebnu, začali se scházet na přilehlém parkovišti. Venkovní shromáždění pořádali pravidelně déle než půl roku, neodradily je ani mrazivé zimní měsíce. Pastor Gončarenko však v poslední době obdržel několik varování, že se shromážděními musí přestat, pokud nechce být trestně stíhán. (Trest za organizování a účast na nelegálních shromážděních se v Bělorusku může vyšplhat až na čtyři roky.) Pastor však na varování nedbá a trvá na tom, že se členové společenství budou scházet i nadále.

 

V úředních dopisech jsou zmíněny údajné stížnosti sousedů na nadměrný hluk. Křesťané však tvrdí, že za celou dobu obdrželi jedinou stížnost, na kterou okamžitě reagovali ztlumením reproduktorů. Současně přesunuli časy shromáždění a začali se scházet uprostřed dne, aby měli jistotu, že lidem v okolí nebudou narušovat spánek. Městský úřad sice nabídl křesťanům dvě alternativní budovy, jedna je však pro stále rostoucí společenství příliš malá a druhá zase příliš drahá a navíc se nachází příliš daleko.

 

Modlete se za pastora Gončarenka a další vedoucí představitele společenství Nový život. Vyprošujte jim moudrost a nadpřirozené vedení při hledání způsobů, jak oslavovat Boha a současně sloužit místním lidem. Kéž z nich při každém jednání s úřady vyzařuje Boží láska a milost. Vyprošujte tomuto rostoucímu společenství Boží požehnání. Kéž je zaopatří vším potřebným k vyučování křesťanů a k jejich výchově k učednictví a také k oslovování nevěřících obyvatel Minsku zvěstí evangelia.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.