Aktuálně

 

11. 09. 2021

Čína: Úředníci vyvíjejí na obyvatele města tlak, aby odmítali poskytovat služby křesťanům

 

 
Svatba Čang Fan (fotografie: WeChat / ChinaAid)

(China Aid, Radio Free Asia)

 

V Čcheng-tu, správním středisku čínské provincie S’-čchuan, nedávno došlo ke dvěma incidentům, na kterých je názorně vidět, jak orgány čínské komunistické strany rozdělují společnost a všemožně komplikují život věřících, zejména členů denominace ‚Časný déšť‘ (Early Rain Covenant Church, ERCC).

 

První případ souvisel se svatbou členky místního společenství.

 

Čang Fan se vdávala 28. srpna a v rámci příprav si také zamluvila sál na slavnostní hostinu. Krátce před termínem však nastávající nevěstu kontaktoval majitel budovy a oznámil jí, že si musí sehnat něco jiného. Čang Fan se proto dohodla s majitelem jiných prostor, dokonce již podepsala smlouvu, záhy však pronajímatele kontaktovali policisté a vyhrožovali mu tak dlouho, dokud smlouvu nevypověděl. Křesťanka to zkusila ještě jednou a když dopadla stejně i potřetí, nakonec uspořádala skromnější oslavu u sebe doma. Navzdory stísněným prostorám (kvůli kterým mnoho původně pozvaných hostů nemohlo přijít) účastníci ve vzpomínkách na akci nešetřili superlativy – slavnost byla podle nich „pokojná, dojemná, velkolepá, nezapomenutelná“.

 

Další incident se týkal jiných členů ERCC, kteří žili v nájmu ve čtvrti ‚Zahrada Ťiao-ta‘ (Wu-chou, Čeng-tu). 1. září ve večerních hodinách oslovili křesťany neznámí lidé, kteří o sobě tvrdili, že jsou majiteli místních nemovitostí. Doprovázeli je policisté a další muži v uniformách, kteří křesťanům nařídili, aby se do tří dnů vystěhovali. „Jménem všech vlastníků bytů v této čtvrti vás chceme upozornit, že křesťané zde nejsou vítáni,“ neopomněli zdůraznit.

 

Druhý den se sestra Šu Čchiung vracela domů, když ji u městské brány na okraji čtvrti zastavili policisté a zeptali se jí, zda je křesťanka. Když jim po pravdě odpověděla, policisté jí nedovolili jít dál s vysvětlením, že je křesťanství v této čtvrti nelegální. Další člen společenství, Li Jing, byl obviněn z „maření výkonu práva“, když se policistů zeptal, proč ho zastavili. Naštěstí byl ještě toho dne večer propuštěn, poté co na stanici dorazilo několik křesťanů, aby mu přinesli jídlo.

 

Minulý týden jsme zveřejnili zprávu o jiném případu obtěžování členů ERCC (státní orgány považují tuto denominaci za sektu).

 

Další zprávy o případech pronásledování v Číně, včetně informací o problémech členů společenství ERCC, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby se Bůh zajistil ve zprávě zmíněným křesťanům nové bydlení. Kéž slouží jako živé svědectví o Boží milosti lidem ve svém okolí – navzdory tlaku, který na ně vyvíjejí představitelé komunistického režimu. Kéž se jejich svědectví dotkne i policistů, kteří nepřetržitě monitorují veškeré jejich aktivity. Vzdávejte Bohu chválu za křesťanské manželství, do kterého Čang radostně vstoupila a vyprošujte oběma novomanželům obnovené prožívání Boží přítomnosti. Kéž požehná jejich vztahům se všemi blízkými, zejména těm, kdo se z kapacitních důvodů nemohli svatby zúčastnit. Kéž se naskytnou další příležitosti, aby mohli tuto radostnou událost oslavit ještě jednou i s nimi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.