Aktuálně

 

16. 09. 2021

Saúdská Arábie: Křesťan uprchl ze země

 

 

(Open Doors)

 

V uplynulých několika měsících křesťané po celém světě sledovali zprávy o svém souvěrci ze Saúdské Arábie, z bezpečnostních důvodů označovaného jen jako „A.“ nebo „Adam“. (Odkazy na některé z těchto zpráv naleznete níže v sekci Související odkazy.)

 

Začátkem července jsme se dozvěděli, že se nejbližším příbuzným tohoto muže podařilo vycestovat do země, ve které jsou v bezpečí. „Adam“ však musel zůstat v Saúdské Arábii. Proti obvinění z údajných snah obracet muslimy ke křesťanství se odvolal. Nedávno se však objevila další zpráva potvrzující, že „Adam“ nakonec rovněž opustil zemi a znovu se shledal s rodinou.

 

Podle informací křesťanských přátel sice „Adam“ postupně podléhal skepsi, nicméně byl odhodlán v Saúdské Arábii zůstat, aby byl dobrým příkladem pro své okolí a dal najevo, že je pro víru ochoten trpět. Přátelé ho však přesvědčili, že postarat se o manželku a syny je rovněž důležité. Podle jedné známé „‚Adam‘ cítil, že je Saúdská Arábie jeho domovem, a proto chtěl sloužit Pánu právě tam“. Jeho odchod ze země je sice jistou ztrátou pro místní křesťany žijící v muslimských rodinách, „Adam“ však bude pokračovat ve službě Bohu i v nové zemi.

 

Modlete se za tohoto věrného Kristova následovníka a jeho rodinu, zatímco se společně zabydlují v novém domově. Vzdejte Bohu chválu za to, že nakonec nalezli místo, kde mohou žít v bezpečí. Ať už se ocitne kdekoli, kéž „Adam“ nikdy nepřestane vydávat věrné svědectví o Boží lásce a milosti. Modlete se obecně za ochranu křesťanů v Saúdské Arábii. Proste, aby jim Bůh nadpřirozeně zprostředkovával příležitosti k oslovení muslimských sousedů dobrou zprávou evangelia. Kéž je také posiluje, aby navzdory pronásledování zůstali pevně stát ve víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.