Aktuálně

 

17. 09. 2021

Nigérie: Pastor a další křesťané zavražděni

 

 
Rev. Silas Yakubu Ali (fotografie: Facebook)

(Christian Solidarity Worldwide, Christian Post, The Guardian, Christianity Today)

 

V sobotu 11. září Rev. Silas Yakubu Ali odešel ze svého domu ve čtvrti Zangon Kataf v nigerijské Kaduně. Měl namířeno do města Kafanchan, kam však již nedorazil. Druhý den časně ráno se jej několik lidí vydali hledat. Necelý kilometr od domu nalezli tělo – se stopami po kulkách a několika sečnými ranami, zjevně způsobenými mačetou.

 

Přestože se zatím neví, kdo Rev. Aliho zavraždil a jaký k tomu měl důvod, tisíce životů místních věřících mají v Nigérii na svědomí islámští radikálové.

 

Při útoku na osadu Apyizhime Jim 12. října zemřelo nejméně 11 dalších křesťanů, z toho dvě těhotné ženy. Podle očitých svědků nemusí být celkový počet obětí konečný, neboť mnoho lidí je stále pohřešováno. Z dosud známých obětí jich deset patřilo ke společenství, které rovněž spravoval Rev. Ali. Poslední známý zavražděný muž byl členem místní katolické farnosti. (Podle ověřených informací měli tento druhý útok na svědomí fulští pastevci.)

 

V reakci na vraždu Rev. Aliho guvernér spolkového státu Kaduna veřejně projevil soustrast rodině a členům společenství a následně vyzval k uklidnění situace. Rovněž požádal o posílení bezpečnostních opatření a dopadení „pachatelů ohavné vraždy“. Více informací o problémech, se kterými se nigerijští křesťané potýkají, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pamatujte v modlitbách na příbuzné a přátele všech, kdo truchlí nad ztrátou svých blízkých při nedávných útocích. Modlete se, aby lidé odpovědní za tyto zločiny byli dopadeni a museli se ze svých činů zodpovídat. Modlete se také za představitele odpovědných státních orgánů. Modlete se, aby jim Bůh pomohl zintenzivnit úsilí směřující k zastavení násilností, aby křesťané v této zemi mohli svobodně praktikovat svou víru. Kéž navzdory pronásledování prožívají Boží pokoj a kéž díky jejich svědectví ještě mnozí uvěří v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.