Aktuálně

 

18. 09. 2021

Čína: Razie v prostorách křesťanské střední školy

 

 
Čínský policista (ilustrační fotografie: Unsplash / Vincent Čchan).

(ChinaAid, International Christian Concern)

 

4. září v ranních hodinách se uskutečnila razie na křesťanské střední hudební škole Maj-c’ ve městě Charbin v čínské provincii Chej-lung-ťiang. Do akce se zapojili policisté, představitelé výboru pro náboženské záležitosti a také zástupci okresního školského úřadu. Všichni přítomní zaměstnanci školy a studenti byli zadrženi.

 

Den před akcí ředitele Sü neurčitě varoval majitel bytu – konkrétně mu řekl, že se „blíží zkouška“. Součástí razie bylo také zabavování majetku – policisté odvezli mimo jiné pianina, počítače a různé dokumenty. Studenti a většina zaměstnanců byli propuštěni na svobodu po čtyřiadvacetihodinovém zadržování. Podle poslední zprávy však není známo, co se stalo s ředitelem Sü ani kde se nachází. Podle informací osobního přítele policisté v minulosti prohledávali byt pana Sü již šestkrát. Kromě toho mu byl odposloucháván telefon.

 

Křesťané z několika společenství se snaží sehnat právníka, který by zastupoval ředitele i školu. Škole potenciálně hrozí trest za „nelegální výuku“ související s financováním, protože studenti platli školné. Studenti jsou navíc mladší 18 let, takže připadá v úvahu i obvinění ze „svádění nezletilých k náboženství“.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh zajistil bezpečí ředitele Sü, jeho příbuzných a ostatních zaměstnanců školy. Proste, aby sehnali dobrého právníka. Kéž Bůh promění srdce a mysli představitelů státních orgánů, kteří proti křesťanům vystupují a všemožně jim komplikují život. Kéž může křesťanská hudební škola opět pokračovat v činnosti, bez obav z dalších razií. V neposlední řadě se modlete také za studenty, kteří museli těmito zkouškami projít. Kéž je Bůh utěšuje, posiluje a povzbuzuje.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.