Aktuálně

 

01. 10. 2021

Indie: Početný dav napadl modlitebnu v Čhattísgarhu

 

 
Vyprošujte indickým křesťanům nadpřirozené ujištění, že Bůh své děti nikdy neopustí.

(Christian Solidarity Worldwide, India Today, The Hindu, Asia News)

 

V neděli 29. srpna ráno se přibližně šedesát křesťanů účastnilo společné bohoslužby, když do jejich modlitebny znenadání vtrhl více než stočlenný dav odpůrců. Narušitelé skandovali hinduistické slogany, fyzicky napadali přítomné křesťany, ničili hudební nástroje a také roztrhali a pošlapali Bibli. Nakonec v budově rozmístili hinduistické modly a začali se jim klanět.

 

Při útoku byl napaden také pastor Kawalsingh Paraste a jeho rodina. Když se někteří křesťané vetřelců ptali, co to má všechno znamenat, dostalo se jim odpovědi, že (podle jejich názoru) každý, kdo se narodí v Indii, musí zůstat hinduistou a proto smí uctívat pouze hinduistická božstva.

 

Členové tohoto společenství se scházejí stále na stejném místě v osadě Polmi již téměř dvacet let. Až dosud vycházeli s ostatními obyvateli dobře. Podle očitých svědků útočníci dorazili ze sousední osady Bhejgár.

 

Po sepsání zápisu na policii křesťanští vedoucí v Čhattísgarhu obvinili orgány z liknavostii. Arún Pannalál, prezident organizace Chhattisgahr’s Christian Forum, uvedl, že jen za poslední dva týdny došlo k nejméně deseti útokům, policisté však nepodnikli žádné kroky.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii, včetně starších zpráv, naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za obnovení pokojných sousedských vztahů mezi křesťany a hinduisty, které v osadě Polmi panovaly celé roky. Kéž napadení Ježíšovi následovníci opět mohou bez obav praktikovat svou víru. Modlete se za spásu pachatelů nedávných útoků na křesťany v Čhattísgarhu. Kéž se jejich srdcí dotkne Duch svatý, usvědčí je z hříchu a vede je k pokání ze spáchaných zlých skutků. Modlete se, aby křesťané z tohoto společenství i nadále zprostředkovávali lidem ve svém okolí Kristovu lásku, navzdory všem problémům, které si tím způsobují.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indie, doporučujeme vám titul William Carey – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.