Zasílání zpráv do čtečky PocketBook

 

9. 5. 2014

Pravidelné doručování (5× ročně bulletin + 1× týdně aktuální zprávy)

 

 

E-mailová adresa standardní:

E-mailová adresa čtečky:

Ověřovací kód:

  

 

Zprávy do čtečky PocketBook momentálně odebírá 5 lidí.

 

Funkce objednacího formuláře:

 

  • Po dokončení celého procesu budete do své čtečky PocketBook automaticky dostávat „dva druhy“ obsahu – standardní bulletin vydávaný pětkrát ročně a přehled aktuálních zpráv za poslední týden (obojí ve formátu EPUB).
  • Ke čtení bulletinu i zpráv doporučujeme používat aplikaci AdobeViewer (nikoli FBReader) – z výroby bývá AdobeViewer nastavený jako výchozí, takže zpravidla nemusíte nic měnit.
  • Před objednáním zasílání bulletinu je nutné aktivovat službu Send-to-PocketBook, viz níže.

 

Aktivace služby Send-to-PocketBook:

 

Srozumitelný návod v češtině naleznete na blogu Palmknih (kroky 1 až 3), případně na stránkách ebooky.cz.

 

Přihlášení odběru bulletinu a zpráv:

 

  • Do formuláře na této stránce vyplňte svoji standardní e-mailovou adresu (na kterou chcete zaslat potvrzovací e-mail s kódem nezbytným k dokončení registrace) a adresu své čtečky PocketBook ve tvaru <jméno>@pbsync.com. Pole „Ověřovací kód“ nechte nevyplněné. Klikněte na tlačítko Přihlásit.
  • Zpravidla obratem obdržíte na uvedenou standardní e-mailovou adresu e-mail s odkazem, na který kliknete, ocitnete se znovu na této stránce, nicméně s vyplněným polem „Ověřovací kód“. Klikněte znovu na tlačítko Přihlásit a tím je vaše registrace dokončena. (Ověřovací kód má omezenou dobu platnosti, po jeho expirování musíte absolvovat celou přihlašovací proceduru znovu od začátku.)

 

Odhlášení odběru bulletinu a zpráv:

 

  • Postupujte zcela identicky jako při přihlašování, pouze klikejte na tlačítko Odhlásit.

 

Zapomenutá e-mailová adresa:

 

  • Pokud chcete zasílání zpráv ukončit a nepamatujete si e-mailovou adresu, ze které jste zasílání objednal(a), kontaktujte mě osobně na adrese webmaster@hlas-mucedniku.cz (k automatickému ukončení registrace je zapotřebí znát obě adresy).

 

Poznámky:

 

  • V procesu aktivace služby Send-to-PocketBook figurují dvě různé e-mailové adresy – „PocketBook účet“ a „adresa zařízení“, přičemž k „PocketBook účtu“ je zapotřebí zadat ještě heslo (ve čtečce). Jako e-mailovou adresu „PocketBook účtu“ zadejte e-mailovou adresu kterou běžně používáte (Seznam, GMail atd.), ale jako heslo v žádném případě nezadávejte heslo k mailové schránce, i když k tomu registrační formulář svádí. Pokud se nejedná o phishing, minimálně to tak vypadá (k využívání služby Send-To-PocketBook ve skutečnosti žádné heslo nepotřebujete). Místo hesla zadejte náhodnou kombinaci znaků.
  • První bulletin vám nepřijde rovnou do čtečky, ale obdržíte e-mail na adresu svého „PocketBook účtu“ s informací, že se vám někdo pokusil poslat do čtečky soubor z adresy info@hlas-mucedniku.cz a jestli chcete tuto adresu přidat do seznamu důvěryhodných odesílatelů. Po kliknutí na odkaz obsažený v mailu se adresa info@hlas-mucedniku.cz do tohoto seznamu přidá, pozdržený bulletin se doručí do čtečky a všechny další bulletiny už budou do čtečky doručovány bez ptaní.

 

Jakou čtečku k odběru bulletinu potřebuji?

 

Potřebujete čtečku PocketBook s wifi a firmwarem podporujícím funkci Send-to-PocketBook (4.4 nebo novější) – v současné době (květen 2014) jsou podporovány modely Basic Touch, Mini, Touch Lux, Touch Lux 2 a Aqua.