AKTUÁLNĚ

BY

Bělorusko

Bělorusko

1. června hudební skupina baptistických věřících pořádala pouliční vystoupení v běloruském městě Drahičyn, které leží na jihozápadě země. Kromě duchovní hudby vydávali členové skupiny také svědectví o své víře a další křesťané rozmlouvali s kolem procházejícími lidmi. Mezi členy týmu byl i sedmdesátiletý Vladimir Burshtyn, který na toto setkání cestoval ze svého domova více jak sto kilometrů. Záhy u akce zasáhla policie, která věřící donutila jejich konání přerušit. 

30. 06. 2023

Bělorusko

Budova sboru New Life Pentecostal Church v Minsku v Bělorusku byla zapečetěna správními orgány v únoru 2021 a od té doby se její členové scházejí každý týden na sborovém parkovišti. Je zklamáním, že úředníci nyní vynutili zastavení těchto venkovních setkání. Poté, co se členové kongregace 18. září shromáždili k bohoslužbám, zasáhla policie proti pastorovi Vjačeslavu Gončarenkovi a také Antonínu Bokunovi, pastorovi jiného sboru, který toho dne hostoval na bohoslužbách.

03. 11. 2022

Bělorusko

Minský magistrální úřad a místní policejní ředitelství varovaly letniční sbor New Life Pentecostal Church, že jejich bohoslužebná shromáždění na parkovišti u kostela jsou nezákonná a mohou vést k likvidaci jejich církve soudní cestou. Zrušení úřední registrace sboru by znamenala, že jakýkoli pokus členů tohoto sboru projevit své náboženské vyznání nebo přesvědčení by se stal nezákonným a mohl by být potrestán odnětím svobody až na dva roky. 

16. 09. 2022