AKTUÁLNĚ

VN

Vietnam

Vietnam

Vietnamská policie zatkla 6. března tři členy jedné nezávislé domácí církve. Po třech dnech výslechů byli zadržení křesťané nakonec propuštěni. Ačkoli tito tři věřící jsou z provincie Dak Lak, byli zatčeni v době, kdy pracovali v továrně na nábytek v městě Dong Xoai, hlavním městě provincie Binh Phuoc, tedy místa, které je vzdáleno několik hodin jízdy od jejich domova. Pastor Y Khen Bdap, který sám byl zatčen v roce 2004 a následně strávil ve vězení čtyři roky, uvedl, že zadržení křesťané jsou jeho blízcí příbuzní: Jde konkrétně o jeho bratra Y Qui Bdapa; jeho syna, Y Nam Bkronga; a synovce, Y Kic Bkronga.

11. 04. 2024

Vietnam

Ve vietnamské provincii Nghe An dochází ke krutému pronásledování hmongských křesťanů. Podle tamních křesťanských představitelů v této centrální oblasti země se chovají provinční úředníci „bez svědomí a lidskosti“, a vůbec se neohlížejí na platné zákony v oblasti náboženské svobody vlastní země. Úřady zde vyvíjejí obrovský tlak na animistické rodinné příslušníky křesťanů, aby své věřící příbuzné vyháněli z domovů a tím je zbavovali rodin, živobytí i začlenění v místních komunitách. 

29. 08. 2022

Vietnam

Podle křesťanských představitelů se ve Vietnamu chystají opatření týkající se náboženství, která povedou k dalšímu potlačování náboženské svobody. Navrhované vyhlášky se zřejmě snaží vyřešit nedostatky v předchozích nařízeních. K tomu však jistý vietnamský analytik poznamenává: „Pokud je na začátku něco již ve své podstatě velmi špatné, pak jakékoli doplňky k tomu mohou být zase pouze špatné... Tyhle marginální hrátky nezmění prohnilé jádro.“

01. 07. 2022