Zatčení tří křesťanů

Vietnam

Vietnamská policie zatkla 6. března tři členy jedné nezávislé domácí církve. Po třech dnech výslechů byli zadržení křesťané nakonec propuštěni. Ačkoli tito tři věřící jsou z provincie Dak Lak, byli zatčeni v době, kdy pracovali v továrně na nábytek v městě Dong Xoai, hlavním městě provincie Binh Phuoc, tedy místa, které je vzdáleno několik hodin jízdy od jejich domova.

Pastor Y Khen Bdap, který sám byl zatčen v roce 2004 a následně strávil ve vězení čtyři roky, uvedl, že zadržení křesťané jsou jeho blízcí příbuzní: Jde konkrétně o jeho bratra Y Qui Bdapa; jeho syna, Y Nam Bkronga; a synovce, Y Kic Bkronga. Y Qui Bdap je čtyřicetiletý pastor, který slouží jako vedoucí domácího sboru. Policisté nejprve prohledali dům, který si zadržení křesťané pronajímali, a pak se je vydali zatknout do jejich zaměstnání.

Pastor Y Khen Bdap je přesvědčen, že k zátahu došlo kvůli příslušnosti křesťanů k neregistrované církvi. Ve Vietnamu jsou členové úředně neregistrovaných náboženských skupin často různě policejně uzurpováni a zatýkáni.

The Voice of the Martyrs, Kanada, 28. března 2024