Aktuálně

 

17. 03. 2017

Vietnam: Unesení pastoři zmláceni kovovou tyčí

 

 
Pastoři byli odvezeni do opuštěného lesa a zbiti (ilustrační foto).

(Christian Post)

 

Dva křesťanští pastoři byli podle vlastních výpovědí uneseni, svlečeni, okradeni a zbiti krátce poté, co koncem února dorazili na místní letiště. Rev. Nguyen Trung Ton v nedávném interview uvedl, že je společně s kolegou Rev. Nguyen Viet Tu unesli neznámí muži, pravděpodobně policisté v civilu.

 

Rev. Ton je aktivista, který se v této asijské komunistické zemi snaží prosazovat demokratické hodnoty. S kolegou cestovali na setkání s dalšími aktivisty v provincii Quang Binh, když narazili na skupinu mužů, kteří je napadli pěstmi, přinutili nastoupit do dodávky a zakryli jim hlavy, aby neviděli, kam jedou. Vystoupili na opuštěném místě v lese na hoře Huong Khe, kde únosci oba pastory zmlátili kovovou tyčí, svlékli je a okradli.

 

Nakonec z místa činu zmizeli a nechali pastory bez pomoci. Naštěstí zraněné muže objevili místní obyvatelé, díky kterým se mohli v bezpečí vrátit domů.

 

Rev. Ton byl jako stoupenec demokracie v roce 2011 zadržen a odsouzen k několika letům odnětí svobody – na základě obvinění z podkopávání autority státní moci a šíření propagandy proti Vietnamské socialistické republice. Podle informací místních zdrojů byl po propuštění z vězení často obtěžován příslušníky bezpečnostních složek. Jemu i rodině bylo také vyhrožováno zabitím.

 

Další zprávy o pronásledování ve Vietnamu naleznete na stránce Vietnam Country Report.

 

Pozvedejte laskavě na modlitbách tyto dva pastory, kteří se kvůli své víře v Boha a pokojnému prosazování demokracie a náboženské svobody stali terčem násilí. Modlete se, aby Bůh uzdravil jejich zranění a zbavil je traumat, která prožili při brutálním útoku. Kéž jsou únosci a organizátoři útoku ve svých srdcích usvědčeni a uvědomí si, že Všemohoucí Stvořitel nesouhlasí s podobným zacházením se svými dětmi. Modlete se, aby se Boží dílo ve Vietnamu i nadále dotýkalo mnoha lidí – včetně těch, kteří dosud potřebují spasení. Přimlouvejte se za proměnu jejich srdcí a náležité oslavení jména Ježíš.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.