Aktuálně

 

18. 03. 2017

Indie: Konvertita pomáhá vést síť více než 300 domácích sborů

 

 
Sukdev (uprostřed) je vděčný za Bibli v audio formátu, kterou obdržel od Hlasu mučedníků.

(Hlas mučedníků USA)

 

Jako křesťané jsme povoláni ke zvěstování evangelia formou seznamování lidí s pravdami obsaženými v Božím Slově. Co si však počít s mnoha křesťany po celém světě, kteří si v Bibli nedokážou číst? Naštěstí, jak je psáno v Římanům 10,18, víra přichází ze „slyšení“ Božího slova, nejen ze čtení. Technologie jako například paměťové karty, které Hlas mučedníků v řadě oblastí distribuuje, umožňují, aby se i negramotní křesťané seznamovali s Biblí a objevovali její vzácné pravdy.

 

Jedním z těchto lidí je i Sukdev, který před deseti lety opustil hinduismus a stal se křesťanem. Také Sukdev se chtěl lépe seznámit s Biblí, aby mohl lépe sloužit evangeliem hinduistům ve své vesnici. Protože tento osmačtyřicetiletý evangelista neumí číst, četla mu z Bible dcera Luxmi, když zrovna nebyla ve škole nebo se nemusela věnovat domácím pracem. Také se snažila otce doprovázet na setkání s vesničany – nahlas předčítala z Bible a otec shromážděné vyučoval o Ježíši. Luxmi se však nemohla evangelizačních akcí účastnit pokaždé když to bylo zapotřebí, a tak Sukdev toužil po tom, aby nějakým způsobem získal k Písmu neomezený přístup.

 

A pak se jednoho dne jeho touha naplnila. Hlas mučedníků mu poskytl microSD kartu s audiosoubory obsahujícími nahrávky Bible v různých jazycích a další užitečné materiály k výchově učedníků. Za poslední rok Hlas mučedníků rozdal v Indii více než 15 000 těchto Biblí na paměťových kartách. Cílem programu je každému křesťanovi poskytnout vlastní Bibli.

 

„(Sukdev) byl tak vděčný, že mu z očí tekly slzy,“ uvedl pracovník Hlasu mučedníků. „S tímto nástrojem v běžném mobilním telefonu se může vydat kdykoli kamkoli a s místními lidmi se sdílet o evangelium.“ Dnes Sukdev cestuje do celé řady dalších okresů, kde křtí nově obrácené, vychovává z nich učedníky a zakládá sbory – na těch nejodlehlejších a nejnepřístupnějších místech v Indii. Na mnoha místech není k dispozici veřejná doprava a tak se mezi vesnicemi vzdálenými od sebe několik kilometrů často přesouvá pěšky.

 

„Od chvíle, kdy jsem nalezl pravdu, se o ni prostě musím dělit s ostatními,“ prohlašuje Sukdev. Po několika letech věrného vydávání svědectví dnes pomáhá vést síť tvořenou více než 300 domácími společenstvími!

 

Vyprošujme všem křesťanům zapojeným do této vzkvétající služby Boží ochranu, zaopatření a požehnání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.