Aktuálně

 

08. 04. 2017

Írán: Uvěznění křesťané potřebují modlitby

 

 
Ebrahim a Maryam (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, World Watch Monitor)

 

Maryam Zargaran – Nedávno se objevily zprávy o zhoršení fyzického stavu Maryam, která opět naléhavě potřebuje lékařskou péči. Stresující podmínky ve vězení ještě zhoršují stav způsobený vrozenou srdeční vadou, kvůli které Maryam klesá množství kyslíku v krvi. Podle informací od spoluvězeňkyně Maryam také značně zhubla. Na protest proti neposkytování lékařské péče v souvislosti s dlouhodobými zdravotními problémy již několikrát držela hladovku.

 

Od roku 2013, kdy byla obviněna z organizace aktivit domácího společenství, je Maryam uvězněna v ženské části zadržovacího centra Evin [v Teheránu]. Původně vyměřený trest byl prodloužen o čas strávený v nemocnici (mimo vězeňské zařízení). Příbuzní mladé ženy jsou přesvědčeni, že tvrdé podmínky ve vězení a tlak související s pozastaveným soudním procesem jsou hlavními příčinami zhoršování zdravotního stavu a depresí.

 

Ebrahim Firúzí – Ebrahim se nedávno dozvěděl, že odvolací soud potvrdil vyměřený pětiletý trest. Rozsudek byl vynesen již v prosinci 2016, zveřejněn byl ale teprve nedávno. Znamená to, že by Ebrahim měl být propuštěn až v lednu 2020. Po propuštění by se měl odstěhovat do Sarbázu, zapadlého městečka v provincii Sístán a Balúčistán.

 

Ebrahimovy žádosti o svolení k dočasnému opuštění věznice byly opakovaně zamítány. O propustku žádal proto, aby mohl navštívit nemocnou matku, které byla v uplynulém roce diagnostikována rakovina. Kvůli chatrnému zdraví nemůže přijet za Ebrahimem do vězení. V červenci 2016 poslala soudcům video, na kterém označuje stres spojený s nemožností kontaktu se synem za jednu z hlavních příčin nemoci.

 

V roce 2013 byl Ebrahim obviněn z pokusu o založení křesťanských webových stránek, kontaktů s lidmi, které orgány označují za „podezřelé cizince“ a online přenosu křesťanských bohoslužeb. V roce 2013 se zdálo, že dostane jen rok odnětí svobody následovaný dvouletým vyhnanstvím v Sarbázu. Přestože měl být v lednu 2015 propuštěn, byl s ním zahájen další proces.

 

Boží milosrdenství se obnovuje každé ráno. Vyprošujeme proto Maryam i Ebrahimovi fyzickou, duševní i duchovní sílu, kterou na každý den potřebují. Modlete se, aby se Duch svatý dotýkal také představitelů íránského režimu, aby se ke křesťanům uvězněným kvůli víře chovali laskavě a měli s nimi slitování. Předkládejte Bohu také příbuzné vězňů s jejich obavami, včetně Ebrahimovy matky, která potřebuje zázračný uzdravující dotek. Kéž jsou všichni pronásledovaní Íránci povzbuzeni, posíleni – a nakonec i vysvobozeni ze zajetí – zatímco Pána Ježíše věrně milují, slouží mu a následují jej, navzdory všem těžkým zkouškám a utrpení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Jay M. Rasooli a Cady H. Allen: Lékař z Kurdistánu

 

Příběh o obrácení muslimského mullaha.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Íránu, mohla by vás zaujmout například e-kniha Lékař z Kurdistánu, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 23 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže si v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.