Aktuálně

 

08. 04. 2017

Írán: Uvěznění křesťané potřebují modlitby

 

 
Ebrahim a Maryam (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, World Watch Monitor)

 

Maryam Zargaran – Nedávno se objevily zprávy o zhoršení fyzického stavu Maryam, která opět naléhavě potřebuje lékařskou péči. Stresující podmínky ve vězení ještě zhoršují stav způsobený vrozenou srdeční vadou, kvůli které Maryam klesá množství kyslíku v krvi. Podle informací od spoluvězeňkyně Maryam také značně zhubla. Na protest proti neposkytování lékařské péče v souvislosti s dlouhodobými zdravotními problémy již několikrát držela hladovku.

 

Od roku 2013, kdy byla obviněna z organizace aktivit domácího společenství, je Maryam uvězněna v ženské části zadržovacího centra Evin [v Teheránu]. Původně vyměřený trest byl prodloužen o čas strávený v nemocnici (mimo vězeňské zařízení). Příbuzní mladé ženy jsou přesvědčeni, že tvrdé podmínky ve vězení a tlak související s pozastaveným soudním procesem jsou hlavními příčinami zhoršování zdravotního stavu a depresí.

 

Ebrahim Firúzí – Ebrahim se nedávno dozvěděl, že odvolací soud potvrdil vyměřený pětiletý trest. Rozsudek byl vynesen již v prosinci 2016, zveřejněn byl ale teprve nedávno. Znamená to, že by Ebrahim měl být propuštěn až v lednu 2020. Po propuštění by se měl odstěhovat do Sarbázu, zapadlého městečka v provincii Sístán a Balúčistán.

 

Ebrahimovy žádosti o svolení k dočasnému opuštění věznice byly opakovaně zamítány. O propustku žádal proto, aby mohl navštívit nemocnou matku, které byla v uplynulém roce diagnostikována rakovina. Kvůli chatrnému zdraví nemůže přijet za Ebrahimem do vězení. V červenci 2016 poslala soudcům video, na kterém označuje stres spojený s nemožností kontaktu se synem za jednu z hlavních příčin nemoci.

 

V roce 2013 byl Ebrahim obviněn z pokusu o založení křesťanských webových stránek, kontaktů s lidmi, které orgány označují za „podezřelé cizince“ a online přenosu křesťanských bohoslužeb. V roce 2013 se zdálo, že dostane jen rok odnětí svobody následovaný dvouletým vyhnanstvím v Sarbázu. Přestože měl být v lednu 2015 propuštěn, byl s ním zahájen další proces.

 

Boží milosrdenství se obnovuje každé ráno. Vyprošujeme proto Maryam i Ebrahimovi fyzickou, duševní i duchovní sílu, kterou na každý den potřebují. Modlete se, aby se Duch svatý dotýkal také představitelů íránského režimu, aby se ke křesťanům uvězněným kvůli víře chovali laskavě a měli s nimi slitování. Předkládejte Bohu také příbuzné vězňů s jejich obavami, včetně Ebrahimovy matky, která potřebuje zázračný uzdravující dotek. Kéž jsou všichni pronásledovaní Íránci povzbuzeni, posíleni – a nakonec i vysvobozeni ze zajetí – zatímco Pána Ježíše věrně milují, slouží mu a následují jej, navzdory všem těžkým zkouškám a utrpení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.